1. 9. 2009 umřel SkyEurope

Dnešním dnem se uzavírá několikaletá epizoda nazvaná nízkonákladovka SkyEurope. Letecká společnost, která naučila nejen Čechy využívat levných letenek, ale třeba za ně i platit online. Měla jedinou vadu, svým majitelům za dobu existence SkyEurope nevydělal ani haléř zisku.

Dopřejme si minutu ticha za SkyEurope. A pak, pokud jste se v posledním půl roce zapojili do loterie zvané nákup letenek se SkyEurope, podívejte se na nabídky konkurenčních společností, které klientům SkyEurope nabízejí pomocnou ruku. Zatím to jsou WizzAir, SmartWings či ČSA.

Oficiální oznámení SkyEurope

Vážení cestující,

Dovolujeme si Vám oznámit, že SkyEurope pozastavilo prodeje letenek a náš provoz.

Ti z vás, kteří si zakoupili lety s kreditní kartou, prosíme Vás, aby jste se obrátili na vaši kreditní vydavatelskou banku a tak požadovat náhrady za nevyužité části letu se SkyEurope.

V případě, že jste zaplatili přímo společnosti SkyEurope jinými prostředky než kreditní kartou (např. bankovní převod, hotovost), vezměte na vědomí, že náhrada nemusí být možná.

Pokud jste si objednali letenky přes cestovní kancelář nebo organizátora, měli byste je kontaktovat je jako první.

Pokud jste si již na místo určení pronajali auto nebo hotel prostřednictvím obchodního partnera SkyEurope, můžete zůstat v hotelu nebo používat vozidlo v období původně dohodnuté. Berte však na vědomí, že si musíte hradit svuj zpáteční let s některou jinou leteckou společností na vlastní náklady.

Můžete také kontaktovat svého poskytovatele pojistných událostí o další poradenství a podporu.

Litujeme za nepříjemnosti, které Vám byly způsobeny.