Aeroflot v TOP 5 evropských leteckých společností

Podle studie zveřejněné v Airline Business Journal je Aeroflot evropskou čtyřkou mezi leteckými společnostmi s největšími dodávkami letadel v roce 2012. V loňském roce totiž tato letecká společnost získala 12 nových letadel zahraniční výroby v hodnotě vyšší než miliarda dolarů.

Tento růst umožnil Aeroflotu navýšit provozní kapacity o 20 procent oproti roku 2011. Celkově se flotila Aeroflotu loni rozšířila o 18 letounů a patří mezi nejmladší letadlové parky v Evropě.

Od počátku letošního roku přibyl do flotily Aeroflotu nový dálkový Boeing 777-300ER, největší dvoumotorový proudový letoun na světě, a ve druhém čtvrtletí 2013 očekává společnost ještě jeden exemplář tohoto typu Boeingu. Páteř flotily Aeroflotu tvoří moderní letadla středního doletu typu A320, kterých společnost vlastní 82 v průměrném věku 5 let. V polovině tohoto roku, kdy slaví 90 let své existence, očekává Aeroflot dodávku dalších pěti letounů této kategorie.

V současné době disponuje největší ruská letecká společnost 133 letadly Airbus, Boeing a Suchoj, kterými loni přepravila 17,7 milionu cestujících. V roce 2012 se také Aeroflot stal nejlepší ruskou leteckou společností a získal ocenění Condé Nast Traveller Award.