Letenky Aeroflot: levné a online letenky od Aeroflot

Sovětské civilní letectvo bylo založeno 9. února 1923, jako Aeroflot existuje od roku 1932. Tržby v roce 2007 činily 3,807 miliardy dolarů (74,7 miliardy korun), čistý zisk 313,4 milionu dolarů (6,15 miliardy korun). Aeroflot provozuje 93 letadel, zaměstnává téměř patnáct tisíc lidí. Firma kontroluje více než 45 procent ruského trhu pravidelné mezinárodní dopravy a asi 17 procent vnitrostátní dopravy.

Aktuální články a letenky Aeroflot

Levné letenky do Vietnamu: Hanoj z Prahy jen za 13 342 Kč včetně tax

Levné letenky do Vietnamu nabízí letecká společnost Aeroflot. Za zpáteční letenku z Prahy do Hanoje zaplatíte v rámci probíhající promoakce jen 13 342 Kč. Cena zahrnuje všechny poplatky a taxy.

Levné letenky do Šanghaje: Z Prahy v září 2013 – únoru 2014 jen za 12 631 Kč včetně tax

Levné letenky do Šanghaje v Číně s odletem z Prahy nabízí letecká společnost Aeroflot. Ve vybrané dny v měsících září 2013 – únor 2014 je možné letět jen za 12 631 Kč včetně všech poplatků.

Levné letenky do Soulu: Z Prahy jen za 13 634 Kč včetně poplatků

Levné letenky do Soulu nabízí letecká společnost Aeroflot. Ve vybrané dny v měsících září 2013 – únor můžete letět jen ze 13 634 Kč, přičemž se letí z Prahy a všechny poplatky a taxy jsou zahrnuty v ceně.

Levné letenky do Tokia: Z Prahy v listopadu 2013 – květnu 2014 jen za 13 252 Kč!

Levné letenky do Tokia nabízí v rámci promonabídky společnost Aeroflot. Ve vybrané dny v období od listopadu 2013 až května 2014 je možné do tohoto japonského města z Prahy letět jen za 13 252 Kč. Cena zahrnuje všechny taxy a poplatky.

Aeroflot v TOP 5 evropských leteckých společností

Podle studie zveřejněné v Airline Business Journal je Aeroflot evropskou čtyřkou mezi leteckými společnostmi s největšími dodávkami letadel v roce 2012. V loňském roce totiž tato letecká společnost získala 12 nových letadel zahraniční výroby v hodnotě vyšší než miliarda dolarů.

Tento růst umožnil Aeroflotu navýšit provozní kapacity o 20 procent oproti roku 2011. Celkově se flotila Aeroflotu loni rozšířila o 18 letounů a patří mezi nejmladší letadlové parky v Evropě. (Celý příspěvek…)

Levné letenky do Shanghaie s odletem z Prahy jen za 11 983 Kč

Levné letenky do Shanghaie v Číně v rámci současné akce nabízí letecká společnost Aeroflot. Zpáteční letenky s odletem z Prahy lze včetně všech poplatků sehnat za pouhých 11 983 Kč. V rámci návštěvy Šanghaje doporučujeme navštívit mrakodrap SWFC a na cestě z letiště se projet maglevem, který dosahuje rychlosti až 431 km/h!

Levné letenky do Pekingu s odletem a návratem do Prahy jen za 11 359 Kč

Levné letenky do Pekingu s odletem i návratem do Prahy má nyní ve své nabídce letecká společnost Aeroflot. Zpáteční letenky včetně všech poplatků pořídíte jen za 11 359 Kč.

Levné letenky do Káhiry s odletem z Prahy jen za 8 983 Kč

Levné letenky do Káhiry nyní nabízí společnost Aeroflot. S odletem z Prahy je ze v rámci současné promonabídky sehnat jen za 8 983 Kč. Letět za tuto cenu můžete například 16. února 2013 tam a 23. února 2013 zpět, dostupných termínů je však více.

Levné letenky v Business Class: Praha – Bangkok a zpět jen za 20 998 Kč včetně poplatků

Levné letenky v Business Class do Thajska nabízí v rámci své mimořádné akce letecká společnost Aeroflot. V období od října 2012 až do března 2013 lze zpáteční letenky pořídit jen za 20 998 Kč.

Business Class se vyznačuje vyšší úrovní služeb ve všech směrech. Pohodlnější a širší sedačky, jeden odbavovaný kufr navíc nebo přístup do letištního salónku… to jsou jen některé z výhod cestování ve vyšší třídě.

Levné letenky do Šanghaje: S odletem z Prahy jen za 11 845 Kč včetně poplatků

S akční nabídkou na levné letenky do Šanghaje přišla společnost Aeroflot. Zpáteční letenky s odletem z Prahy lze v současné době pořídit již za 11 845 Kč včetně všech poplatků.

Levné letenky do Guangzhou z Prahy jen za 12 713 Kč

Zajímavou nabídku na levné letenky do Kantonu (známého též jako Guangzhou), což je město v Číně, přinesly tento týden aerolinky Aeroflot. Zpáteční letenky včetně všech poplatků a s odletem z Prahy se dají sehnat již za 12 713 Kč.

Dostupných termínů je v nabídce prozatím víc, dá se však očekávat, že po vyprodání vyhrazených míst cena letenky vzroste.

Levné letenky do Hong Kongu: S odletem z Prahy jen za 13 424 Kč

S nabídkou na levné letenky do Hong Kongu přišla společnost Aeroflot. V případě odletu z Prahy lze pořídit zpáteční letenky včetně všech poplatků již za 13 424 Kč. Za tuto cenu můžete letět např. 19. ledna tam a 28. ledna zpět, v nabídce však zajisté jsou i jiné termíny.

Levné letenky Praha – Dubaj na letošní podzim jen za 9 346 Kč

S akcí na levné letenky do Dubaje přišly společnosti Aeroflot, ČSA a Turkish Airlines. Nejlevnější letenky však pořídíte za 9 346 Kč s Aeroflotem a odletem z Prahy. Letět za tuto cenu můžete např. 22. listopadu tam a 30. listopadu zpět, dostupných termínů je nicméně mnohem víc.

Tip pro Vás: Dáváte-li přednost cestování na poslední chvíli, zkuste Dubaj last minute!

Levné letenky do Bangkoku s odletem z Prahy jen za 12 474 Kč

S nabídkou na levné letenky do Bangkoku přišla společnost Aeroflot, zpáteční letenky z Prahy do tohoto thajského města nyní pořídíte jen za 12 474 Kč.

Levné letenky do Japonska: Tokio s odletem z Prahy jen za 12 229 Kč

Levné letenky do Japonska nabízí v současné době letecká společnost Aeroflot. Z Prahy do Tokia a zpět můžete letět již za 12 229 Kč včetně všech poplatků. Akce se vztahuje na vybrané dny v období od září 2012 do ledna 2013 a je omezená počtem vyhrazených míst v letadle, to znamená, že po vyprodání určitého počtu letenek jejch cena vzroste.

Levné letenky do Indie: Dillí s odletem z Prahy jen za 12 293 Kč

S nabídkou levných letenek do Dillí přišla společnost Aeroflot. S odletem z Prahy ve vybraných dnech v období od listopadu 2012 do ledna 2013 je pořídíte jen za 12 293 Kč.

Ruská společnost Aeroflot může u někoho vyvolávat nepříliš pozitivní předsudky, nutno však podotknout, že v průběhu několika posledních let dochází k nahrazování starých sovětských strojů za moderní letadla typu Airbus a Boeing.

Ruská vláda posílí vliv v Aeroflotu

Nyní si dovolíme trochu letecké politiky. Ruská vláda schválila plán konsolidace odvětví letecké dopravy, který předpokládá, že Kreml zvýší podíl ve vlajkovém leteckém přepravci Aeroflot. Učiní to tak, že s Aeroflotem sloučí menší aerolinky Rossia a přidá i několik dalších podniků. Vláda na svých webových stránkách uvedla, že ministr dopravy Igor Levitin o připravovaných změnách informoval premiéra Vladimira Putina.

Ruský Aeroflot chystá výrazné škrty

Ruská letecká společnost Aeroflot má v úmyslu provést drastické škrty v rozpočtu. Například plánuje propustit šest tisíc z 15 tisíc zaměstnanců. Rovněž se zúží i počet členů vedení společnosti na polovinu. Oznámil to generální ředitel Aeroflotu Vitalij Saveljev. Firma rovněž musí zapomenout na nákup nových letadel.

Vedení společnosti také oznámilo, že firma je v letošním roce ztrátová. Za pět měsíců vykázala propad 32 milionů dolarů. Stalo se tak poté, co úřady zrušily dřívější monopolní výsadu Aeroflotu na získání takzvaných royalty – peněz za tranzitní přelety cizích letadel nad územím Ruska. Do bilance přepravce totiž takto přitékalo přibližně 150 milionů dolarů ročně. Teď se Aeroflot o tyto peníze musí dělit s konkurenty.

Přes očekávaný program škrtů jsou ruští experti vesměs skeptičtí. V Aeroflotu je údajně příliš velká a těžkopádná struktura, v níž je velice složité něco měnit.

Aeroflot otevřel novou kancelář v Karlových Varech

Součástí oslav ruské letecké společnosti Aeroflot k 50. výročí prvního osobního letu TU-104 z Moskvy do Prahy bylo slavnostní otevření městské kanceláře v Karlových Varech.

Po Praze jsou Karlovy Vary prvním městem v České republice, v němž ruská letecká společnost otevřela své oficiální zastoupení. Už od příštího roku zvýší společnost Aeroflot počet letů mezi Moskvou a Karlovými Vary ze současného jednoho letu na tři lety týdně. K tomuto kroku se Aeroflot rozhodl na základě velkého zájmu turistů o tuto linku.