Aerolinky lákají slevami na nákupy do USA

Velké letecké společnosti se snaží přilákat před Vánoci více cestujících, informovala dnes ČTK. Kromě přehledu „nekonečných“ nákupních možností v metropolích Evropy a především Severní Ameriky proto nabízejí také slevy letenek, někdy v řádech desítek procent. Do karet společnostem hraje zrušení amerických víz pro české občany.

British Airways trvale snížily ceny letenek do Spojených států,“ uvedla ředitelka společnosti pro Českou republiku Anna Ingham-Grantová. Základní cena letenky se snížila někde až o 30 procent, tedy zhruba o 2500 korun. Nabídka platí také na lety po Novém roce, firma tak hodlá nalákat cestující na výprodejové slevy, které každoročně po Vánocích rozpoutají v USA nákupní šílenství.

Bezvízového styku s USA hodlá využít také německá Lufthansa, která již v prvních dnech po zrušení víz zaznamenala zvýšený zájem o letenky. „V reakci na to jsme snížili ceny do 24 míst v Americe,“ řekla šéfka německé firmy v České republice Dörte Kleinová. Zpáteční cesta do New Yorku tak vyjde na některých letech zhruba na 12 tisíc korun. Speciální nabídku letenek do amerických měst má i Air France KLM.

Akce na letenky nejen do USA

Slevy se však týkají také letů do evropských metropolí. Cenu letenek z Prahy do Frankfurtu, Mnichova a Düsseldorfu snížila Lufthansa na 2500 korun včetně poplatků. Do dalších měst, kam Lufthansa z Prahy nelétá přímo, jako je Barcelona, Nice nebo Lisabon, stojí nejlevnější letenky necelých pět tisíc korun. Pozadu nechtěl zůstat ani český národní dopravce, České
aerolinie. Ty spoléhají především na povánoční období a slevy v obchodech. Nabízejí slevu 1500 korun na lety do 16 evropských metropolí, například do Londýna, Barcelony, Říma nebo Milána.