Letenky Air France KLM: levné a online letenky od Air France KLM

Air France-KLM vznikla v roce 2004 spojením francouzského leteckého přepravce Air France (založen v roce 1933) s nizozemským konkurentem KLM (založen v roce 1919). Tržby ve finančním roce 2007/2008 činily 24,1 miliardy eur (645,9 miliardy korun), čistý zisk 748 milionů eur (20 miliard korun). Společnost provozuje přes 600 letadel, zaměstnává víc než sto tisíc lidí. Většinu akcií drží jednotliví akcionáři, asi 16 procent je v držení Francie. Společnost Air France-KLM je největším leteckým přepravcem v Evropě a třetím největším na světě z pohledu počtu přepravených cestujících.

Aktuální články a letenky Air France KLM

Levné letenky do Paříže s Air France jen za 3 535 Kč!

Nad míru levné letenky do Paříže na letošní jaro nabízí letecká společnost Air France, takže žádná nízkonákladovka. Za zpáteční letenku s odletem z Prahy dáte jen 3 535 Kč. Uvedená cena je konečná a zahrnuje krom všech poplatků také jeden kus odbavovaného zavazadla.

Levné letenky na Havaj jen za 16 857 Kč včetně poplatků

Levné letenky na Havaj nabízí v rámci aktuální kampaně společnost Air France. Zpáteční letenky z Varšavy do Honolulu pořídíte jen za 16 857 Kč. Letět můžete ve vybrané dny v období od listopadu 2013 až do února 2014.

Levné letenky do Karibiku jen za 10 811 Kč včetně poplatků

S nabídkou levných letenek na karibský ostrov Guadeloupe přišla společnost Air France. Zpáteční letenky s odletem z Paříže nyní pořídíte za pouhých 10 811 Kč. Tato cena zahrnuje všechny taxy i poplatky, a je tak konečná. Letět do Karibiku můžete počas léta i začátku podzimu.

Levné letenky do Karibiku: Guadeloupe jen za 10 915 Kč

Levné letenky do francouzského zámořského departmantu Guadeloupe nyní nabízí společnost Air France. Zpáteční letenky včetně tax a poplatků stojí jen 10 915 Kč. Odlétá se z Paříže. Dostupných termínů již mnoho nezbývá, proto neváhejte a rezervujte si svou letenku ještě dnes.

Levné letenky do Karibiku: Guadeloupe a Martinik při odletu z Paříže jen za 10 760 Kč!

S hezkou nabídkou letenek do ještě hezčího Karibiku přišla společnost Air France. Právě nyní máte tu příležitost objednat si zpáteční letenky z Paříže (letiště Orly!) na exotické ostrůvky Guadeloupe a Martinik na Malých Antilách za pouhých 10 760 Kč včetně poplatků.

Air France otevírá novou linku Praha – Toulouse

Od 1. dubna 2012 nabídne Air France přímé spojení 5 letů týdně mezi Prahou a francouzským Toulouse. Tyto lety budou provozovány v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli Airbusem A320/A319. Otevření této linky zapadá do výrazných změn, které Air France provádí v oblasti odletů z různých oblastí Francie. Cíle jsou ctižádostivé: vytvořit leteckou síť na krátké a střední vzdálenosti a znovu získat tržní podíl ve vysoce konkurenčním prostředí. Na konci března 2012 bude Air France provozovat více než 1200 letů týdně z Marseille, Toulouse a Nice.

Špičková gastronomie na palubách Air France od Joëla Robuchona

Nositel 27 hvězdiček Michelin Joël Robuchon se stal od 1. prosince garantem gastronomie v kabinách obchodní třídy Air France. Rok po zavedení nové sedačky chce společnost vylepšit v obchodních třídách i servírovaná jídla. Každých 6 měsíců tu bude vládnout jeden ze špičkových francouzských šéfkuchařů, Paul Robuchon je první v řadě. Sám řídí po celém světě asi desítku zařízení, od klasických restaurací až po tzv. ateliéry, kde jde gastronomie ruku v ruce s přátelským přijetím a prostředím. Robuchon je vyznavačem kvality produktů a jednoduchého provedení receptů bez zbytečných přídavků, kde každá přísada si uchovává svoji výraznou chuť. K první menu patří například baskické krevety s těstovinami s curcumou a citronelou či těstoviny s raky v omáčce Nantua.

Nový corporate web Air France získal ocenění

Nová verze webových stránek corporate.airfrance.com byla oceněna v soutěži Trofeje komunikací v Lyonu v kategorii Nejlepší web velkých podniků. Stránky poskytují denně aktuality ze života společnosti, každý víkend video pohled do zákulisí dění, články, přehledy všech zpráv, napojení na další webové stránky skupiny Air France KLM. Web je ve francouzštině a angličtině a je přístupný i špatně vidícím. Poskytuje nabídku 650 fotografií a 120 nových video programů.

Ocenění pro Air France-KLM

Air France-KLM se stala jedničkou v sektoru Doprava-Volný čas v hodnocení udržitelného rozvoje podle indexu Dow Jones Sustainability Index zaletošní rok. Jsou oceněny společnosti, které se snaží o vyvážený rozvoj zahrnující jak sociální stránku, tak ekonomiku i pozornost k životnímu prostředí. Již několik let se Air France-KLM vydává touto cestou. V roce 2010 a 2011 společnost věnovala pozornost rozvoji bio pohonných látek, recyklaci uniforem a obalů pro servírování jídel na palubách letadel, ale i jiným humanitárním projektům. Air France-KLM byla oceněna také v indexu World a Evropa.

Vize nové flotily Air France-KLM

Air France-KLM objednalo 110 nových strojů pro dlouhé tratě, jde o letouny Airbus A350 a Boeing 787. Skupina počítá, že v horizontu r. 2024 bude operovat se 73 letouny nové generace. 43 Airbusy A350-900 a 30 Boeingy 787-9. První Boeing 787-9 zahájí lety s KLM v roce 2016. První Airbus 350-900 poletí s Air France v roce 2018. Nová letadla umožní snížení spotřeby paliva o 15 % a také významné snížení hluku i plynových emisí. Společnost tak bude mít jednu z nejmodernějších flotil na světě.

Air France budou létat z Prahy do Marseille

Letecký dopravce Air France začne od 5. října provozovat přímé letecké spojení mezi Prahou a Marseille. Létat bude dvakrát týdně ve středu a v sobotu. Mezi Prahou a Marseille létají během letního řádu i ČSA. Mají čtyři frekvence týdně.

Nové TV zpravodajství v letadlech Air France

Od ledna 2011 má Air France na svých dálkových linkách nové týdenní televizní zpravodajství hlavního mezinárodního evropského kanálu Euronews. Tyto 40minutové zprávy jsou připravovány speciálně pro Air France a shrnují aktuální dění daného týdne v celém světě. Jsou ve francouzštině a angličtině a zabývají se jak ekonomikou, tak kulturou a sportem. (Celý příspěvek…)

KLM zahajuje pravidélné spojení do rwandského Kigali

Od začátku zimního letového řádu, 31. října 2010, KLM Royal Dutch Airlines zahajuje pravidelné linku z Amsterdamu na mezinárodní letiště Kigali ve Rwandě. Kigali se tak stane 64. dálkovou destinací v nabídce KLM.

KLM Airlines letenky: Liverpool, Boston a Mexico city

Holandská národní letecká společnost KLM Airlines připravila limitovanou 5 denní nabídku svých letenek za dle jejich slov nejnižší ceny na internetu. Kam si s těmito levnými letenkami KLM můžete zaletět?

Letenky do anglického Liverpoolu si můžete koupit již od 4 400 Kč, letenky do Bostonu v USA již d 12 450 Kč a do Mexico City od 13 930 Kč. Ceny všech letenek jsou již včetně poplatků. (Celý příspěvek…)

Letenky do Amsterdamu na Queens Day od 2600 Kč … nekoupíte

Dorazil nám dnes do Letenkáře newsletter národní holandské letecké společnosti KLM s nabídkou levných letenek do Amsterdamu od 2600 Kč. Říkal jsem si tedy, proč to nezkusit, největší holandský svátek zvaný Queen’s Day (Den královny 30. dubna), kdy ulice Amsterdamu zaplní lidé ze všech koutů světa v oranžových barvách, se blíží a ani letos si jej nenecháme ujít. (Celý příspěvek…)

První let Air France s A380 na africký kontinent

Paříž a Johannesburg spojil 17. února první let A380 společnosti Air France, která jako první nabídla let největším civilním letadlem světa na africký kontinent. Z letiště Charles De Gaulle (CDG) v Paříži odletělo večer, v Johannesburgu přistálo v 10.58 místního času. Na palubě bylo 442 cestujících. A380 společnosti Air France bude létat na této trati třikrát týdně. Společnost zde má celkem deset týdenních spojů. Trasa má být postupně celá pokryta letadly A380. U příležitosti světového poháru v kopané 2010 Air France posílí spoje v červnu a v červenci o další tři týdenní frekvence letadly Boeing 777.

KLM obnovily spojení na Bali

KLM Royal Dutch Airlines obnovily 6. prosince spojení na Bali, kam létají třikrát týdně. Tato linka se ukázala být velmi žádaná, a proto se KLM rozhodlo od poloviny ledna 2010 zvýšit frekvenci na čtyři lety týdně. Od října, kdy bylo znovuzavedení linky oznámeno, bylo za méně než dva měsíce rezervováno 17 000 míst. KLM provozuje služby v Indonésii již 80 let.

Společnost KLM začala používat biokerosin

23. listopadu 2009 vypravila společnost KLM Royal Dutch Airlines svůj první let, při kterém byl jako palivo využit udržitelný biokerosin. Za účelem dát nový impulz udržitelné letecké dopravě se společnost KLM spojila se společnostmi North Sea Petroleum a Spring Associates a společně založily SkyEnergy.

Novinka u Air France – luxusní kabina Premium Voyager

Air France nabízí od 1. ledna na svých dálkových letech do New Yorku, Tokia a Osaky novou luxusní kabinu Premium Voyageur. Tato novinka se svým komfortem pohybuje mezi třídou Tempo a Obchodní třídou. Cestující má navýšený prostor pro nohy o 20 % a stejný nárůst prostoru do šířky. Tři Boeingy 777 budou vybaveny 28 sedadly ve čtyřech řadách. Premium Voyageur se chce co nejvíce přiblížit náročné klientele, ale sleduje také nejlepší poměr ceny a poskytnutého komfortu.

ČSA chystají, Air France již testují – palubní vstupenky do mobilů

České aerolinie (ČSA) připravují po zavedení elektronické letenky a internetového odbavení doručení palubní vstupenky na mobilní telefon. V budoucnu by pak mělo být možné kompletní odbavení cestujících ČSA přes mobil prostřednictvím technologie wap a krátkých textových či multimediálních zpráv.

Zatímco ČSA pouze chystají, Air France již od června 2008 nabízí tuto službu svým cestujícím na trase Paříž – Amsterdam.

Cestující Air France se mohou přihlásit na stránkách http://mobile.airfrance.com, vybrat si své sedadlo (u okna nebo do uličky) a po dokončení procesu odbavení si nechat zaslat palubní vstupenku formou SMS, MMS nebo e-mailem, v závislosti na typu telefonu, který vlastní.

Zpráva, kterou obdrží, bude obsahovat veškeré informace shodné s těmi, které jsou uvedené na papírové palubní vstupence.

Air France KLM začala uvádět konečné ceny letenek

Letecká společnost Air France KLM začala na českém trhu uvádět konečnou cenu letenek, tedy včetně všech poplatků. Konečná cena se objeví v reklamách i na internetových stránkách.

Air France KLM se tak připojí k několika málo společnostem, které na českém trhu uvadí celou cenu letenky a neinzerují pouze cenu bez tax a letištních poplatků.

Air France snižuje palivový příplatek

Vzhledem k tomu, že cena za barel ropy zůstala po dobu 30 dní pod hladinou 60 dolarů, letecká společnost Air France odvolala oznámené zvýšení palivových poplatků a zůstala u ceny 7 eur na dálkových letech. Snížení se týká letenek vydaných ve Francii od 3. února 2007.

Air France a KLM otevřely pobočku v Praze

Na začátku října byla v Praze otevřena pobočka dvou členů globální aliance Sky Team – Air France a KLM. Zhruba 30 zaměstnanců bude nabízet služby klientům v administrativní budově v Jungmannově ulici.

Díky obchodní smlouvě mezi Air France a KLM vznikla největší letecká společnost v Evropě. Ke sloučení došlo v květnu 2004, kdy byla vytvořena holdingová společnost a dvě letecké společnosti, jež si podržely své vlastní značky a identitu. Společně Air France a KLM provozují 570 letadel a ročně přepraví 70 milionů cestujících.

Zákazníci budou moci využít výhody, kterou společná fúze těchto aerolinek nabídla: zhruba 250 destinací po celém světě, možnost kombinovat letenky a Flying blue – atraktivní věrnostní program pro časté zákazníky atd. Navíc od června 2006 nabízí obě společnosti jako první u nás plnohodnotné odbavení po internetu.