Letenky Austrian Airlines: levné a online letenky od Austrian Airlines

Aktuální články a letenky Austrian Airlines

Levné letenky do Nepálu: Káthmándú s odletem z Prahy jen za 14 270 Kč!

Levné letenky do Káthmándú nyní můžete rezervovat díky kombinaci nabídek od aerolinek Austrian Airlines, Lufthansa a Jet Airways. V případě odletu z Prahy zaplatíte za zpáteční letenku včetně všech poplatků jen 14 720 Kč!

Pro cestu do Nepálu je třeba vízum. O něj můžete požádat buď na konzulátu v Praze (cena 20 euro), nebo přímo na letišti v Káthmándú (cena 20 dolarů). Země samotná je velmi levná a Letenkář vám ji doporučuje k návštěvě!

Дешевые авиабилеты в Москву только за 8 090 рублей, в том числе всех аэропортовых сборов

Дешевые авиабилеты в Москву предлагает авиакомпания Austrian Airlines. Самолет вылетает из пражского аэропорта «Рузыне», причем авиабилет туда и обратно стоит 8 090 рублей, с учетом всех аэропортовых сборов. Доступных терминов по этой низкой цене пока достаточно, поэтому лететь можно в удобное для вас время. Oднако возможно, что после того, как дешевые авиабилеты будут распроданы, цены могут значительно вырости.

Austrian Airlines: nová destinace z Vídně je Bagdád

Rakouská letecká společnost Austrian Airlines začala nabízet letenky na svůj nový spoj z letiště Vídeň Schwechat (VIE), který zahájí 31. října 2010. Austrian Airlines vám od toho dne 4x týdně nabídne let z Vídně do Bagdádu a to vždy v pondělí, středu, pátek a neděli.

Využít této linky můžete i z Prahy, pokud vám nevadí malý přestup na zmíněném vídeňském letišti.

Lufthansa nejspíš Austrian Airlines nepřevezme

Spásné převzetí rakouské letecké společnosti Austrian Airlines (AUA) německým rivalem Lufthansa se čím dál více vzdaluje realitě. Zadlužená vídeňská aerolinka přiznává, že pokud by transakce zkrachovala, bude potřebovat více než miliardu eur (okolo 25,9 miliardy korun) čerstvého kapitálu. Vedení společnosti však nemůže počítat s tím, že by sumu uhradila rakouská vláda. Ta měla podle předběžné dohody s kolínským podnikem přispět jen poloviční částkou.

Uzavření transakce komplikuje postoj Evropské komise. Její dozorčí orgán nad hospodářskou soutěží pokládá fúzi za konkurenčně škodlivou. Navíc by údajně vedla ke zvyšování cen letenek. EK si navíc minulý týden vyžádala, aby se Lufthansa vzdala některých výnosných linek, což kolínský letecký přepravce jednoznačně odmítl. Pokud Evropská unie svůj názor do konce měsíce nezmění, bude moci německá společnost svoji nabídku na odkup Austrian Airlines vzít zpět.

Náhradní řešení zatím neexistuje. Rakouská vláda totiž nehodlá do neprofitujících aerolinií vložit potřebnou miliardu eur sama.

Austrian Airlines s další novinkou – Premium Service

Letecká společnost Austrian Airlines přichází se speciální službou pro cestující v business třídě. Na středně dlouhých tratích zavedla u vybraných destinací novou koncepci nazvanou Premium Service. Klientům nabízí čerstvě připravené občerstvení kombinující orientální i rakouskou kuchyni, dokonalou relaxaci v nových komfortních sedadlech a více příjemné zábavy na palubě letadla. Od 15. července mohou tuto novou službu vyzkoušet cestující v business třídě při letech do centrální Asie a na Střední východ. Premium Service tak bude k dispozici až 400 000 cestujícím ročně.

Austrian Airlines létají do Iráku

Jako první letecká společnost, která získala práva k provozování letecké přepravy v Iráku, zavedla Austrian Airlines Group pravidelnou linkovou přepravu do Erbilu, čtvrtého největšího a nejrychleji se rozvíjejícího města Iráku. Lety jsou operovány dvakrát týdně Airbusem A319.