Letenky British Airways: levné a online letenky od British Airways

Aktuální články a letenky British Airways

BA posílí spoje z Prahy na Heathrow

Společnost British Airways se rozhodla posílit spojení z Prahy Ruzyně na londýnské letiště Heathrow. Místo čtyř spojů denně bude britská firma od ledna směřovat z Prahy na největší evropské letiště pět letů. Rozhodnutí padlo rok poté, co linku opustily ČSA.

Odbory British Airways uspěli s odvoláním, mohou stávkovat

Soud v předešlých dnech zakázal odborům palubního personálu British Airways sérii plánovaných stávek. Nové informace však říkají, že odbory BA uspěli s odvoláním a tak, pokud se odbory a vedení letecké společnosti British Airways do konce týdne nedohodnou na urovnání svých sporů o platy a pracovní podmínky, začne v pondělí 5 denní stávka. (Celý příspěvek…)

Zaměstnanci British Airways plánují na květen a červen stávku

Chystáte se v nejbližších dnech využít leteckého přepravce British Airways směrem do Londýna? Pak by se vám mohla hodit informace, že zaměstnanci těchto aerolinek plánují na květen a červen stávku.

Konkrétně se jedná o následující dny: 18. – 22. května a 24 – 28. května, 30. května až 3. června, 5. – 9. června 2010. Pokud letíte na letiště Londýn Gatwick nebo Londýn City, nemusíte se bát větších potíží. Nejvíce budou stávkami postiženy lety na letiště Londýn Heathrow.

British Airways musely i po stávce rušit lety

Letecké společnosti British Airways se podle jejího vedení podařilo v době čtyřdenní stávky palubního personálu přepravit více než 80 procent zákazníků. Vedení rovněž vyzvalo odborový svaz Unite k hlasování o nabídce, kterou vedení předložilo odborům těsně před zahájením stávek. Částečné narušení provozu však pokračovalo i včera, den po stávce, a z londýnského letiště Heathrow bylo zrušeno více než 30 procent letů.

S British Airways létají Češi nejraději do New Yorku

Podle žebříčku Top 10 nejpopulárnějších destinací společnosti British Airways zvítězil mezi Čechy v loňském roce jednoznačně New York. Mezi lednem a prosincem 2009 směřovalo z českých cestujících British Airways totiž nejvíce přes Londýn do New Yorku, a neplatí to jen pro korporátní klientelu, ale i pro soukromé lety. Na druhém místě se umístil jihoafrický Johannesburg, na třetím a čtvrtém opět severoamerická města: Los Angeles a Miami. Páté místo zaujímá Mauricius, šesté a sedmé a osmé opět USA – Chicago, Phoenix a San Francisco, na devátém místě je australské Sydney a desátý kanadský Vancouver. Pro letošní rok počítají British Airways i nadále s vysokým zájmem o New York, očekává se ale i zvýšený zájem o cesty do Kapského Města, kde se bude konat světový šampionát ve fotbale.

British Airways zruší část letů do Prahy kvůli stávce

British Airways zruší 6 letů mezi Prahou a Londýnem z celkových 24 a to pro chystanou první vlnu stávky palubního personálu od 20. března do 23. března. Postižení pasažéři si mohou let změnit na jiný termín či jiného dopravce nebo dostanou peníze zpět bez stornopoplatků.

Luxusní magazín pro členy Executive clubu British Airways

British Airways přicházejí s novým čtvrtletníkem, jehož obsah je zaměřen na luxusní dovolené. Vydavatelem nového magazínu British Airways, nazvaného The Collection je společnost Cedar Comunications.

Magazín The Collection bude British Airways rozesílat členům svého Executive clubu a dalším svým významným zákazníkům společnosti. Aerolinky časopis uvádějí jako součást své strategie, v rámci níž se snaží zvýšit počet zákazníků, kteří si rádi dopřávají luxusní dovolené.

British Airwas otevřely přímou linku z Londýna do Las Vegas

British Airways zahájily od zimní letové sezony lety do několika nových destinací, kterými chtějí oslovit především zákazníky cestující za zábavou a volným časem. Od října obsluhují British Airways denní linku do amerického Las Vegas, které se stalo 19. městem ve Spojených státech nalétávaným přímo z Londýna letadly největšího britského leteckého dopravce. Vedle toho létají British Airways nově také do jamajského Montego Bay, do Punta Cana v Dominikánské republice, Male na Maledivách či egyptského Sharm El Sheiku. Aerolinie tak reagují na zvýšenou poptávku po turisticky atraktivních destinacích. Kromě Las Vegas jsou lety do všech jmenovaných destinací vypravovány z londýnského letiště Gatwick.

Letový řád British Airways pro zimu 2009/2010

British Airways, se stala jednou z prvních leteckých společností, která zveřejnila detaily svého zimního letového řádu, který vstupuje v platnost 27. října 2009. A tak je již známo, že i v příštích měsích bude British Airways obsluhovat trasu Praha Ruzyně – Londýn Heathrow (Terminál 5) celkem 4 denně. Tedy oproti loňské zimě je to navýšení o 1 let.

British dále v zimním letovém řádu nabídnou nová spojení (pozor, nikoliv z Prahy Ruzyně) do amerického Las Vegas (sedmkrát týdně), Montego Bay, města ležícího v severozápadní části Jamajky, nebo například do Punta Cany, nejoblíbenější destinace pro letní dovolenou v Dominikánské republice. Na Maledivy, vyhlášené svými plážemi a příležitostmi k potápění, bude třikrát denně létat Boeing 777. (Celý příspěvek…)

British Airways – změny u zavazadel od 7. října 2009

S platností pro rezervace s datem odletu po 7. října zavádí British Airways nové pravidla pro přepravu zavazadel. Ze dvou kusů se povolený limit mění na jeden kus. Týká se to letů do a z USA, KANADY, BERMUD, ARGENTINY, MEXIKA, a KARIBIKU.

Poplatky za zavazadla u British Airways

 • UK vnitrostátní lety – 35 GBP za 2. kus zavazadel
 • zavazadla přesahující 23kg (do 32kg) – 30 GBP
 • poplatek za 1.zavazadlo nad 32 kg limit 40 GBP, za druhou nad limit 90 GBP
 • max. rozměry 190 x 75 x 65 cm
 • sportovní vybavení 50 GBP na každý směr
 • nové podmínky pro přepravu sport. vybavení platí pro rezervace vytvořené po 31.červenci, s odletem po 07. Říjnu
 • sport. výbava je akceptované pouze do daných max. rozměrů zavazadel
 • Gold a Silver Executive karty mají 2 ks zavazadel zdarma
 • kajaky, surfy a pod. nebudou přepravovatelné jako zavazadla
 • manipulační popl. za přepravu střelných zbraní bude 50 GBP za každý směr
 • příruční zavazadla – max. 56 x 45 x 25 cm + 1 laptop, kabelka, aktovka

British Airways: u letů do 2 hodin bez jídla zdarma

Letíte s British Airways na trase, která trvá méně než dvě hodiny? Pak se připravte, že pokud si nedáte vlastní jídlo, bude vám kručet v břiše.

British Airways se snaží ušetřit a tedy ruší tuto dosavadní vymoženost svých cestujících. V jediném případě tomu tak není, pokud budete cestovat do 10 hodiny ranní, pak na vás u British Airways čeká snídaně zdarma.

British Airways tímto opatřením chce ušetřit až 22 milionů liber ročně. Třetí největší evropské aerolinky v tržbách British Airways v minulém roce dosáhly rekordní ztráty 220 milionů liber, což je bezmála sedm miliard korun. Dluhy společnosti se tak téměř zdvojnásobily.

British Airways vede jednání o spojení s Qantas

Letecká společnost British Airways jedná o fúzi s předním australským přepravcem Qantas Airlines. Oznámení britských vlajkových aerolinií signalizuje další konsolidaci v odvětví, které se v situaci ekonomické recese snaží o co nejvýraznější snižování nákladů.

British Airways v krátkém sdělení uvedla, že zkoumá možnost spojit se s Qantas do společnosti s duální akciovou strukturou, tedy s akciemi obchodovanými na dvou trzích. Australská vláda tento týden prohlásila, že umožní zvýšit podíl jednoho zahraničního vlastníka Qantas z nynějších 25 na 49 procent, avšak úplné převzetí nepovolí. Akcie British Airways vzrostly po zprávě více než o desetinu.

Novinka British Airways, rychlé odbavení pomocí mobilu

Letecká společnost British Airways zahájila novou službu odbavení na dálku, která umožňuje cestujicím zajistit si místa v letadle mimo domov nebo kancelář.

Stačí se napojit pomoci mobilu s bezdrátovým připojením na internetovou stranku www.ba.com/mobile, kde lze zjistit informace o letu, vybrat si sedadlo a odbavit se. Vše v 11 jazycích, rychle a zdarma.

Tato nová služba British Airways je reakcí na její červencový počin, kdy uvedla vlastní aplikaci s výše popsanými možnostmi pro telefon iPhone Apple, tedy odbavit se na dálku. Výsledkem bylo, že jen za první měsíc provozu jí v Británii využilo 16 000 cestujících.

British Airways spojí Prahu s Londýnem 4x denně, již od léta 2009

Letecká společnost British Airways od léta 2009 rozšíří počet denních letů mezi Prahou a Londýnem a to na 4 kousky denně.

Jednou z příčin je růst klientů British Airways na této trase. Za poslední rok vzrostl British Airways počet cestujících na letu Praha – Londýn o 7,1 procenta. A ještě jedna zajímavá statistika. Od ledna do září 2008 využilo tohoto spoje British Airways zhruba 30 procent všech Čechů, kteří měli v úmyslu letecky navštívit britskou metropoli.

British Airways ruší lety do Zimbabwe

Britské aerolinky British Airways ruší lety do Zimbabwe. Důvod? Rostoucí ekonomická krize, jejíž vinou ztrácejí i British Airways, které si mimo jiné musejí do Zimbabwe dopravovat letecký benzin ze sousedních zemí. Ze stejných důvodů už lety do Zimbabwe zrušily i australské, francouzské, nizozemské a portugalské aerolinky. Letecké spojení se Zimbabwe teď obstarávají jen Air Zimbabwe a jihoafrické aerolinky.

British Airways začala rovněž nabízet ‚vzdušné postele‘

Před časem jsme psali o možnosti se pohodlně vyspat během letu. Tuto možnost jste dosud měli v letadlech Emirates Airlines. Nyní podobnou službu začala v rámci business třídy Club World nabízet i British Airways.

Vylepšená sedadla se dají rozložit do vodorovné pozice, takže se vaše tělo ocitne takřka v nulové gravitaci. A aby se vám dobře usínalo zvolilo British Airways osvětlení v neutrálních odstínech teplé šedé. Pokud se ptáte a co vaše soukromí při spánku. Tak můžete v klidu spát. Maximální soukromí vám vytvoří elektronicky ovládáné zástěny z nového materiálu jménem Lumisty.

Vysněné lety British Airways za velmi nízké ceny

Nyní máte jedinečnou příležitost navštívit destinace kam létá British Airways přímými lety z Prahy, o kterých jste dosud jen snili. Zarezervujte si svou letenku do 15. ledna 2007 a využijte tak nabídky British Airways, nabídky výjimečně nízkých cen!

Je samozřejmě lepší vás upozornit, že ceny zpátečních letenek s roční platností nezahrnují poplatky a jsou platné pouze pro prodej v období od 10. do 15. ledna 2007 s odletem z Prahy do 30. června 2007. Počet volných míst za uvedené ceny je samozřejmě jako všechno exkluzivní zboží omezen. (Celý příspěvek…)