ČD Sky – letenky SkyEurope přímo na 22 českých nádražích

Od minulého týdne si nově můžete na 22 českých nádražích poprosit nejen o jízdenku do Horní Dolní, ale také o letenku, třeba do Paříže. Služba ČD Sky je výsledkem navázané spolupráce Českých drah (ČD) a nízkonákladové letecké společnosti SkyEurope.

Cestující by měli zaplatit za letenku fixní cenu, která ale bude nižší než přímo od SkyEurope. Podmínkou však je současný nákup vlakové jízdenky do pásma letiště Ruzyně a časová rezerva šest týdnu před odletem.

ČD budou prodávat letenky SkyEurope prodávat ve dvou tarifních třídách. Do bližších měst, jako jsou např. Milán, Benátky nebo Brusel bude letenka z nádraží stát 1290 Kč včetně tax. Do vzdálenějších měst jako Paříž či Athény bude cena letenky 1790 Kč.

Někteří cestující si budou dokonce moci koupit kombinovanou jízdenkoletenku a to na trase Praha – Bratislava. Kouzlo jízdenkoletenky spočívá v tom, že jedním směrem využije cestující vlak a zpět letadlo nebo naopak. Jak je patrno, ČD i SkyEurope se snaží najít volné místo na trhu, uvidíme, zda je zrovna ČD Sky ten produkt, který lidé postrádají.