ČSA dobývají zpět charterový trh

Na poli leteckých zájezdů je to návrat roku. Největší cestovní kancelář Exim Tours, která před rokem a půl odešla od Českých aerolinií k Travel Servisu, začala letos opět posílat velkou část svých klientů na dovolenou s leteckou společností Holidays Czech Airlines. Ta se vydělila z ČSA a bude jejich sestrou v rámci Českého aeroholdingu. Nová spolupráce má získat HCA zpět pozice, kterou firma nedávno ztratila. Navýšení podílu HCA na pražském charterovém trhu až na polovinu pro letošek předpovídá i Letiště Praha. Loni si firma držela zhruba třetinový podíl.

Na pražském letišti loni využilo nepravidelných charterových letů 1,34 milionu cestujících, z toho samotné HCA uvádějí 418 tisíc pasažérů. Pokud by chtěly polovinu trhu,musely by získat přibližně250 tisíc nových cestujících z řad rekreantů. To je číslo, které zhruba odpovídá počtu klientů Eximu za loňský rok. Zúčastněné strany ale nechtějí novou spolupráci komentovat ani uvádět detaily.

Exim Tours odešel od ČSA poté, co se s nimi nedohodl na spolupráci. Oznámená hodnota tříletého kontraktu s Travel Servisem byla 5,6 miliardy. Po založení dceřiné firmy HCA a jejím převodu pod aeroholding se situace změnila a největší cestovka znovu našla ke státní firmě cestu.