ČSA připravují na léto nové linky do Střední Asie

České aerolinie předběžně plánují od letního letového řádu zahájit nové spojení do oblasti Střední Asie. O možnosti zahájení letů nyní jednají s místními úřady a partnerskými společnostmi. Kromě dvou plánovaných zcela nových destinací v síti ČSA se řada již existujících linek dočká posílení provozu a zlepšení odletových časů tak, aby cestující mohli lépe využít navazující lety z Prahy.

Nové lety ČSA do Střední Asie

Oblast Střední Asie má velký potenciál dobře platící klientely, což si ČSA ověřily na úspěšnosti letos zahájeného spojení do Almaty. Kromě vysoké poptávky mají navíc ČSA v oblasti velmi dobré renomé. Jednají proto o zahájení letů do dvou nových destinací v této oblasti. Oba lety by společnost chtěla nabízet dvakrát týdně letounem Airbus A319.

Posílení letů ČSA

Posílení se od letního letového řádu dočkají lety z České republiky do Moskvy, a to na čtyři denně. Spojení chtějí ČSA rozšířit také do Petrohradu. Tradiční noční linka do Bejrútu bude v hlavní sezoně doplněna dvěma frekvencemi v denních časech. Zachovány zůstanou ze zimní sezony nové noční linky do Hamburku a Stuttgartu. Pokračovat bude letos zavedený úspěšný letní sezonní provoz do Heraklionu. Posíleny by měly být také frekvence do Almaty, Káhiry, Minsku, Damašku, Skopje, Istanbulu, Jerevanu a Tbilisi.

Linka do Manchesteru bude nově operována v atraktivnějším čase, a to s večerním odletem z Prahy a ranním návratem z Manchesteru. Umožní to uvolnění kapacity po dočasném omezení spojení do Dublinu. Tamní letiště pro období letní sezony 2009 nepřidělilo ČSA letištní sloty v požadovaných časech ranního odletu z Dublinu. Provoz na lince by tak nebylo možné zajistit z kapacitního hlediska.

Obchodní přítomnost si ale České aerolinie na trhu zachovají i nadále. Mezi Irskem a Českou republikou zůstane zachován maximálně redukovaný provoz v čase výhodném pro českou klientelu, tedy s odletem z Prahy v pátek a návratem v neděli.