Letenky ČSA: levné a online letenky od ČSA

Aktuální články a letenky ČSA

ČSA: Levné letenky do Paříže a zpět z Prahy jen za 3 620 Kč včetně tax

Levné letenky do Paříže nabízí naše národní společnost ČSA. S odletem z Prahy zaplatíte za letenku jen 3 620 Kč včetně všech poplatků a tax, v ceně je zahrnuto odbavované zavazadlo o hmotnosti maximálně 23 kg.

Levné letenky do Švýcarska s odletem z Prahy jen za 2 299 Kč

Levné letenky do Švýcarska nabízí v rámci časově omezené nabídky společnost ČSA. Z Prahy do Ženevy a zpět nyní můžete letět jen za 2 299 Kč. V ceně jsou zahrnuty všechny poplatky i maximálně 23kg odbavované zavazadlo. Rezervovat letenky můžete až do 8. září, letět můžete ve vybrané dny v období říjen – prosinec.

ČSA: Levné letenky do Barcelony s odletem z Prahy jen za 3 942 Kč včetně poplatků

Levné letenky do Barcelony nabízí společnost ČSA. Za zpáteční letenku s odletem z Barcelony ve vybrané dny v měsících září – prosinec 2013 zaplatíte jen 3 942 Kč. Cena zahrnuje všechny poplatky, taxy i jeden kus odbavovaného zavazadla.

Levné letenky do Curychu z Prahy v létě jen za 2 677 Kč včetně poplatků!

Česká národní letecká společnost ČSA připravila na léto promoakci, v rámci které je možné zakoupit zpáteční letenky z Prahy do Curychu jen za 2 677 Kč. Tato cena je konečná a zahrnuje všechny poplatky včetně toho za odbavované zavazadlo. Dostupných termínů je v současné době dost, a tak nic nebrání letnímu výletu do této alpské země.

MIMOŘÁDNÁ AKCE: Levné letenky do Bangkoku z Prahy jen za 6 895 Kč

S výjimečnou akcí na levné letenky do Bangkoku přišla česká národní společnost ČSA. Zpáteční letenky s odletem z Prahy na období od května 2013 do září 2013 pořídíte již za 6 895 včetně všech poplatků a tax. Zavazadla jsou v ceně samozřejmě již zahrnuta.

Letět směrem do Thajska můžete vždy v pondělí a ve čtvrtek, zpět v úterý a v pátek.

Levné letenky do Paříže: Téměř po celý rok 2013 jen za 3 335 Kč včetně kufrů!

Levné letenky do Paříže má ve své nabídce naše národní společnost ČSA, na vybrané dny (v podstatě téměř všechny) v období od dubna do října 2013 je lze pořídit jen za 3 335 Kč. Tato cena zahrnuje všechny poplatky, taxy a také jeden kus odbavovaného zavazadla. Omezeni nejste ani v délce pobytu, letenka je tak ideální třeba pro letní eurovíkend.

Odlétá se z letiště Václava Havla v Praze, přílet je na hlavní pařížské letiště Charlese de Gaula.

PS: Tipy na dobré podniky v Paříži naleznete nově i na Foursquare.

Levná letenka Praha – Dubaj a zpět jen za 9 615 Kč včetně tax a poplatků

Levné letenky z Prahy do Dubaje ve Spojeýnch arabských emirátech nyní s ČSA pořídíte jen za 9 615 Kč! Přílet je do Abu Dhabí a poté se zhruba hodinu jede autobusem. V nabídce jsou i některé levnější letenky přímo do Dubaje, při jejich koupi však nezískáte turistické vízum za cca 1 600 Kč. V konečném důsledku tak tyto na první pohled levnější letenky vyjdou dráž.

Levné letenky na Srí Lanku: Podzimní exotika s odletem z Prahy jen za 11 890 Kč

S akční nabídkou na levné letenky na Srí Lanku přišla společnost ČSA ve spolupráci s arabskými aerolinkami Etihad. Zpáteční letenky do města Colombo s odletem z Prahy nyní pořídíte jen za 11 890 Kč. Letět za tuto cenu můžete na přelomu září a října.

Levné letenky do Bangkoku: Z Prahy na podzim 2012 jen za 13 139 Kč

Aerolinky ČSA ve spolupráci se společností Etihad připravily jedinečnou nabídku na zpáteční letenky z Prahy do thajského Bangkoku jen za 13 139 Kč. Letět za tuto super cenu můžete například 25. listopadu tam a 7. prosince zpět, dostupných termínů je však víc.

ČSA mají již druhé letadlo v retro laku

Koncem února představily České aerolinie Boeing 737-500 OK-XGC v takzvaném retro laku, tentokrát z 60. let. Jedná se o stejný nátěr, přezdívaný „červené vousy“, který se používal na historicky první proudová letadla Československých aerolinií nasazovaná na konci 50. let na pravidelné linky společnosti. (Celý příspěvek…)

ČSA přitvrdily podmínky věrnostního programu, přečtěte si je

Záchranný plán Českých aerolinií (ČSA) se nezastavil ani před věrnostním programem. Letecká firma výrazně zpřísnila podmínky využívání nasbíraných mil a oznámení změny v těchto dnech rozesílá zákazníkům.

Mimo jiné jde o omezení spolupráce v rámci aliance Skyteam. Aby vám nezmizely všechny nasbírané míle, musíte alespoň jednou za dva roky letět letadlem ČSA. Nestačí už tedy linka některého z aliančních partnerů, za kterou by navíc ČSA musely zaplatit. (Celý příspěvek…)

ČSA dobývají zpět charterový trh

Na poli leteckých zájezdů je to návrat roku. Největší cestovní kancelář Exim Tours, která před rokem a půl odešla od Českých aerolinií k Travel Servisu, začala letos opět posílat velkou část svých klientů na dovolenou s leteckou společností Holidays Czech Airlines. Ta se vydělila z ČSA a bude jejich sestrou v rámci Českého aeroholdingu. Nová spolupráce má získat HCA zpět pozice, kterou firma nedávno ztratila. Navýšení podílu HCA na pražském charterovém trhu až na polovinu pro letošek předpovídá i Letiště Praha. Loni si firma držela zhruba třetinový podíl. (Celý příspěvek…)

ČSA ztratily v listopadu 13 procent cestujících

Pravidelných linek ČSA využilo loni v listopadu 263 tisíc lidí, což je o 13 procent méně než v roce 2010. Obsazenost letadel klesla o tři body na 60 procent. Oba ukazatele řadí českou společnost mezi tři nejhorší aerolinie v Evropě. Vyplývá to z údajů Asociace evropských leteckých firem. O něco příjemnější pohled skýtají kumulovaná čísla za leden až listopad. Cestujících bylo za jedenáct měsíců o šest procent méně, celkem téměř čtyři miliony. Obsazenost činila 70 procent.

ČSA obnoví spolupráci s Exim Tours

Cestovní kancelář Exim Tours zhruba po roce obnoví spolupráci s ČSA, leteckou přepravu pro část klientů Exim Tours budou zajišťovat od letní sezony Holidays Czech Airlines, které jsou dceřinou společností ČSA.

České aerolinie mění koncepci létání do Baku

V prosinci ČSA zahájí vlastní operování do Baku, metropole Ázerbájdžánu. Mění tak stávající koncepci založenou pouze na code-share spolupráci se společností AZAL – Azerbaijan Airlines. První letoun do Baku ČSA vypraví 18. prosince. V průběhu této zimní sezony budou ČSA vypravovat pravidelné lety do Baku jednou týdně, od příští letní sezony se obě společnosti rozhodly zdvojnásobit kapacitu i počet letů na lince do Baku. České aerolinie a AZAL – Azerbaijan Airlines tak budou od 25. března 2012 vypravovat do/z Baku dvě zpáteční frekvence.

Nový platební nástroj pro klienty Českých aerolinií

Bezhotovostním převodem z účtu na účet je od 15. listopadu možné hradit letenky ČSA, které si zákazníci rezervují přes webové stránky společnosti. Úhradu mohou realizovat z kterékoliv banky fungující na českém trhu. Zákazníci mají na zaplacení nákupu 72 hodin od okamžiku vytvoření rezervace. Službu mohou využívat cestující všech rezervačních tříd. Nový druh hotovostní platby není v leteckém byznysu samozřejmostí. ČSA jsou první leteckou společností, která ji svým zákazníkům na českém trhu přináší.

České aerolinie omezí v zimě lety z Bratislavy

České aerolinie předpokládají, že v zimní sezoně omezí lety z Bratislavy do Říma, Barcelony a Bruselu, a naopak posílí počet spojení do Paříže a Amsterdamu.

ČSA spustily přímé lety z Bratislavy do několika evropských měst v červnu. Forma později naopak pozastavila lety mezi Bratislavou a Prahou. V příštím roce by přepravce chtěl rozšířit destinace, zejména na východ.

České aerolinie posílí lety do Ruska a na Ukrajinu

ČSA posílí během zimního letového řádu od konce října zpáteční lety do Ruska a na Ukrajinu na nejvyšší počet v historii firmy. Nově budou létat také do Soči a Kazaně. Stejně jako loni přeruší aerolinie v zimní sezoně lety do Marseille a Benátek. Na část nejslabšího zimního období přeruší také linku do Taškentu v Uzbekistánu.

V letovém řádu se objeví díky spolupráci s Etihad Airways také nové dálkové destinace s přestupem v Abú Dhabi. Nejčerstvější novinkou bude destinace Malé na Maledivách, později přibudou Seychely a další. Novinkou je také linka do Kazaně, kterou budou aerolinie nabízet na základě dohody s Tatarstan Airlines.

ČSA sázejí na Rusko

České aerolinie sázejí na rozvoj linek na východ. V nadcházející zimní sezoně přidají lety na linkách mezi Prahou, Moskvou, Petrohradem a Samarou a spustí přímou linku mezi Samarou a Karlovými Vary. Příští rok otevřou nové linky do Novosibirska a Ufy.

České aerolinie nepřijdou o linku do Tel Avivu

Od 30. října měla být jedinou společností s právy na provoz linky do Tel Avivu firma Travel Service. ČSA ale po rozhodnutí izraelských úřadů mohou linku provozovat i nadále.

Linka ČSA Praha–Bratislava končí 1. srpna

České aerolinie pozastaví od 1. srpna linku mezi Prahou a Bratislavou. Podle ČSA ztratila ekonomický smysl poté, co společnost zavedla několik přímých linek z Bratislavy do evropských metropolí, napsal server iDNES.cz. Linku využívali cestující ze západního Slovenska i spádových oblastí jižní Moravy, kteří v Praze přestupovali na další lety.

Odbory pilotů ČSA odmítají další propouštění

Sdružení dopravních pilotů (CZALPA) odmítá další propouštění v Českých aeroliniích, které firma plánuje. Snižování stavů jde podle odborů nad rámec restrukturalizačního plánu ČSA. Vedení aerolinek však tvrdí, že plán propouštění je známý a je součástí restrukturalizace. CZALPA odhadlo, že odejde 50 až 70 pilotů z nynějších 350.

ČSA 72 Happy Hours – levné letenky jen tento víkend

U ČSA můžete celý tento víkend využít akce 72 Happy Hours a koupit si opravdu levné letenky klasickou leteckou společností. V nabídce levných letenek ČSA je celkem 21 turisticky atraktivních destinací, je tedy opravdu z čeho vybírat. Jestli uvažujete letět s ČSA, tak teď je pro to ideální příležitost. Ceny letenek v rámci akce 72 Happy Hours s ČSA jsou konečné a včetně tax.

ČSA rozšiřuje počet spojů z Bratislavy

Český národní letecký přepravce ČSA rozšiřuje v těchto dnech svoji nabídku letů z bratislavského letiště Milana Rastislava Štefánika. Nyní tak můžete využít přímých spojů z Bratislavy do Amsterdamu, Barcelony, Bruselu, Larnaky, Paříže či Říma.

ČSA rozšiřují o 6 linek své spoje z letiště Bratislava

České aerolinie zahajují provoz na šesti nových linkách z bratislavského Letiště Milana Rastislava Štefánika. Nově se cestující ze slovenské metropole přímo dostanou do Amsterodamu, Barcelony, Bruselu, Larnaky, Paříže a Říma.

Zpáteční letenka do Dublinu za 1990 Kč od Slevomat.cz

Hromadné nákupy teď letí a tak není divu, že poté, co se na českých slevomatech začaly objevovat nabídky zájezdů, se dnes na webu Slevomat.cz objevila velmi výhodná zpáteční letenka do Dublinu.

Tato zpáteční letenka je na jediný termín a to ve čtvrtek 9. 6. do Dublinu a v pondělí 13. 6. zpět do Prahy. Cena 1990 Kč je včetně všech tax a poplatků a 20 kg zavazadla. Do Dublinu vás donese HOLIDAYS Czech Airlines, která patří ČSA. Mimochodem, řadu dalších hromadných slev naleznete např. na webu Slevmix.cz

ČSA zavedou šest nových linek z Bratislavy

České aerolinie (ČSA) zahájí v červnu expanzi do Bratislavy, budou odsud nově zajišťovat šest linek. Po Praze se Bratislava stane druhou základnou ČSA. Linky z Bratislavy zamíří do Amsterdamu, Barcelony, Bruselu, kyperské Larnaky, Paříže a Říma; týdně jde o 24 letů. ČSA umístí v Bratislavě letoun Boeing 737-500. Dosud ČSA zajišťovaly pouze spojení Praha – Bratislava, a to menším turbovrtulovým strojem. (Celý příspěvek…)

Hledá se provozovatel linky Praha-Moskva, bude jím opět ČSA?

Ministerstvo dopravy bude v příštích týdnech vybírat leteckou společnost, která bude za českou stranu létat z Prahy do Moskvy a Petrohradu. Po pěti letech totiž ČSA vyprší exkluzivní právo na přepravu cestujících na těchto trasách. Vedle ČSA jeví o spoj zájem i aerolinie Travel Service.

ČSA budou mít dalšího partnera na Středním východě

ČSA budou mít v rámci mezinárodní letecké aliance SkyTeam dalšího partnera, budou jím Middle East Airlines – Air Liban (MEA). Libanonský národní dopravce v Bejrútu podepsal dohodu o připojení ke SkyTeamu v roce 2012. MEA se tak stane již druhým členem aliance na Středním východě. Klienti SkyTeamu i samotných ČSA, které provozují přímé spojení do libanonského Bejrútu, se mohou těšit na ještě lepší spojení do oblasti Středního východu a západní Afriky.

Letenka Praha Paříž od 1983 Kč s ČSA

Zajímavou akci má až do neděle český národní přepravce ČSA, kdy nabízí letenky z Prahy do Paříže od 1983 Kč. U nízkonákladovek lze letenky do Paříže čas od času najít i za lepší peníz, na druhou stranu, tady se jedná o let klasickou leteckou společností ČSA, tedy nikoliv nízkonákladovkou. Jak jsme již napsali, rezervovat svoji letenku můžete do neděle, kdy samotný let musíte uskutečnit do 30. listopadu 2011.