Delta Airlines a nové i obnovené linky z Evropy do Ameriky

Letecká společnost Delta Airlines neobnovila na letní sezonu pouze let mezi Prahou a Atlantou, ale renesance se dočkaly také další sezonní linky Delty, konkrétně ty mezi Atlantou a Aténami, Atlantou a Benátkami, Curychem a New Yorkem nebo Detroitem a Římem.

Absolutními novinkami v letovém řádu Delta Air Lines jsou linky spojující newyorské letiště JFK s Kodaní a Stockholmem. Každodenní provoz na nich bude zahájen 27. května a společnost na ně bude nasazovat letouny typu Boeing 757-200. V obou případech půjde o jediné přímé spojení mezi danými městy. Celkově je uskupení Delta-Air France-KLM v této letní sezoně největším provozovatelem transatlantických linek, jeho podíl na tomto trhu je asi pětadvacetiprocentní.

Novinky přichystala Delta také pro zákazníky mířící na africký kontinent. Společnost je mimochodem vůbec jediným americkým dopravcem, který do Afriky létá. K stávajícím letům mezi New Yorkem JFK a Accrou v Ghaně přidává Delta také non-stop spojení z Atlanty, které bude obsluhováno stroji Boeing 767-300. Dosavadní spojení mezi New Yorkem JFK a nigerijskou Abujou, které s jedním mezipřistáním obstarávaly letouny Boeing 757-200, bude nahrazeno non-stop lety na křídlech letadel Boeing 767-300.