Emirates Airlines: za rok přepravíme 160 tisíc pasažérů z Prahy do Dubaje

Že Emirates Airlines zde od 1. července budou mít své zastoupení a co více, přímý letecký spoj Praha – Dubaj. A právě na této lince plánuje Emirates odbavit během 12 měsíců odbavit 160 tisíc klientů.

Obsazenost letadel Emirates by se tak při každodenním spoji Praha Dubaj měla pohybovat kolem tří čtvrtin. Postupem času se očekává další nárůst až o deset procent.

Nová linka Praha Dubaj, která je výsledkem vládních dohod mezi Českou republikou a Spojenými arabskými emiráty, může rozšířit obchod mezi Českem, Perským zálivem a jeho okolím. Linku do Dubaje zajistí Airbus A330-200.

Linka startuje 1. července, let EK140 odlétá z Prahy v 16:20 a do Dubaje přilétá v 00:10 následujícího dne. Let EK139 odlétá z Dubaje v 10:30 a přistává v Praze ve 14:50. Doba letu je zhruba šest hodin.
Zaváděcí ceny zpátečních letenek do Dubaje začínají na 9914 Kč v turistické třídě včetně všech poplatků a cestující mohou využít
řadu akčních nabídek, například ubytování v Dubaji zdarma, bezplatné letenky a další aktivity pro děti nebo 50% slevu na letenky
ve třídě Business.

Pasažéry po příletu do Dubaje uvítá nejmodernější letecký terminál
na světě – T3. Je to vzdušná prostorná stavba, navržená výhradně pro cestující společnosti Emirates. Lze říci, že terminál T3 posunul leteckou dopravu na novou úroveň pohodlí a příjemného cestování.