Germanwings plánují další růst a rozšíření flotily

Sedmý rok existence Germanwings byl završen s plány budoucího růstu. V příštím roce by společnost chtěla překročit magickou desetimilionovou příčku přepravních kapacit. Nejdůležitějším cílem je však nadále setrvat ve stavu zisku, jako tomu bylo i v roce 2009, kdy se společnosti navzdory ekonomické krizi podařilo udržet
vytížení přepravních kapacit nad hranicí 81 %.

V současné době provozuje společnost na evropském nebi celkem 130 letů z pěti německých základen – Kolín nad Rýnem/Bonn, Stuttgart, Berlín-Schönefeld, Hamburk a Dortmund. Jenom z Kolína nad Rýnem, kde jsou Germanwings lídrem trhu, létají do rekordních 57 destinací. Jedničkou jsou Germanwings i ve Stuttgartu,
odkud provozují lety do 38 destinací; z Hamburku do 6 a z Dortmundu do 4 destinací.

Na mapě tak Germanwings pokrývají oblast od Gran Canarie na jihu po Reykjavík na severu, a od nejzápadnější destinace Tenerife po Moskvu a Ankaru na východě.

V příštím roce plánuje letecká společnost výrazné rozšíření flotily o 4 letouny, z nichž 2 budou umístěny v Kolíně nad Rýnem, kde tak celkový počet dosáhne čísla 16. V letovém řádu pro nadcházející zimní sezonu je 8 nových cílů (Manchester, Hamburk, Benátky, Salcburk, Klagenfurt, Fuerteventura, Gran Canaria a Tenerife), v příští letní sezoně přibudou minimálně další tři (Kodaň, Madrid a Santorini).

V rámci základny Kolín nad Rýnem zase Germanwings plánují nárůst přepravených pasažérů ze 4,1 milionu na 4,4 milionu. Do roku 2011 hodlají zvýšit svůj podíl na kolínském letišti ze stávajících 38 % na 50 %.