Germanwings: Zahájeny lety z dolnosaského Hannoveru

Ve čtvrtek 29. dubna 2010 zahájila německá letecká společnost Germanwings působení na svém novém stanovišti, letišti Hannover
Langenhagen. Při té příležitosti pokřtila jedno ze svých tří letadel, která jsou od této chvíle umístěna v hlavním městě spolkové země Dolní Sasko na „City of Hannover“ (Město Hannover).

Odtud je možné jednoduše a výhodně realizovat cesty do 16 evropských destinací. Vzhledem k tomu, že doposud bylo zarezervováno více než 150 000 letenek z a do Hannoveru a s ohledem na průměrné 80% využití kapacit společnosti lze očekávat, že společnost Germanwings bude v Dolním Sasku úspěšná.

Ještě ráno před křtem odstartovala z Hannoveru letadla do Stuttgartu, Vídně, Londýna, Splitu a na Kanárské ostrovy. Spojení mezi dolnosaským hlavním městem a Stuttgartem byla k dispozici již od 12. dubna.

Novými destinacemi s přímými lety Germanwings z Hannoveru jsou vnitrostátně Stuttgart se dvěma lety denně a na mezinárodní úrovni Londýn Stansted (2 lety denně), Vídeň (2 lety denně), Milán (6 letů týdně), Budapešť (4 lety týdně), Moskva (4 lety
týdně), Palma de Mallorca (4 lety týdně), Řím (4 lety týdně), Barcelona (3 lety týdně), Nice (3 lety týdně), Split (3 lety týdně), Záhřeb (3 lety týdně), Bastia (jeden let týdně), Heraklion (jeden let týdně) a Zadar (jeden let týdně).

Prostřednictvím Stuttgartu jsou k dosažení také následující destinace: Izmir, Antalaya, Bukurešť, Bělehrad, Ankara, Ibiza,
Istanbul, Krakov, Kavala, Reykjavík, Lisabon, Priština a Varšava. Letový plán nabízí velmi zajímavý mix jak pro soukromé, tak i pro obchodní cesty.