Letenky Leoše Janáčka Ostrava Mošnov: levné a online letenky od Leoše Janáčka Ostrava Mošnov

Aktuální články a letenky Leoše Janáčka Ostrava Mošnov

Nová linka Ryanair Ostrava – Londýn začne létat 4. června 2013, letenky rezervujte zde

Jedna z nejúspěšnějších nízkonákladových společností světa, irský Ryanair, spouští dne 4. června 2013 novou linku s odletem z Ostravy. Vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu bude létat do Londýna Stanstedu. Linka je zatím jediná, pokud však bude mít úspěch (a Ryanair očekává alespoň 40 000 cestujících v prvním roce provozu), lze očekávat linky další.

Mošnovské letiště rozšíří odbavovací plochu

Na Letišti Leoše Janáčka Ostrava bude letos pokračovat rozšiřování plochy pro odbavování letadel. Další rekonstrukcí zvětší plochu tak, že zajistí stání celkem pro sedm letadel. Dosud na něm bylo místo pouze pro čtyři. Náklady na výstavbu dosahují 152 milionů korun, 118 miliony přispěje unie.

Z Ostravy se začne létat do Tel Avivu

Regionální česká letiště čas od času rozšiřují počet destinací, kam z nich létají pravidelné letecká spojení. Nyní se tak děje na ostravském letišti Leoše Janáčka. Z něj od druhé poloviny ledna 2011 začne létat přímý spoj do izraelského Tel Avivu.

Letiště Leoše Janáčka: odbaveno 280 000 cestujících

Ostravské letiště Leoše Janáčka odbavilo za minulý rok 280 000 cestujících. Meziročně se jedná o pokles o 9 procent.

Letiště Ostrava Mošnov zrychlí odbavování letadel

Letiště Leoše Janáčka v Mošnově na Novojičínsku dokončilo rekonstrukci centrální odbavovací plochy pro letadla. Původní plocha, která kapacitně nestačila, se téměř zdvojnásobila. Díky tomu se zrychlí odbavování letadel, a bude i bezpečnější. Investice stála 111 milionů korun.

Odbavovací plocha letiště Ostrava Mošnov se rozšiřuje

V areálu Letiště Leoše Janáčka Ostrava dojde k rozšíření odbavovací plochy před terminálem. Po realizaci stavby se odbavovací plocha rozšíří na zhruba 51 000 metrů čtverečních a vznikne na ní sedm stání pro letadla.

Současná odbavovací plocha před terminálem je kapacitně nedostatečná (zaujímá asi 30 000 metrů čtverečních) a nevyhovuje odbavování pravidelných i char terových letů. Zároveň je obtížné dodržet bezpečnostní vzdálenosti mezi jednotlivými letadly. Pro letadla jsou na ploše zatím k dispozici čtyři stání. (Celý příspěvek…)

ČSA odbavení – online i na letišti Ostrava Mošnov

Chcete se odbavit online u ČSA? Nyní již můžete využít této možnosti i na letišti Ostrava Mošnov. Online odbavení je k dispozici nejdříve 24 hodin před odletem, nejpozději 35 minut. Online check-in, tj. skrze internet lze využít nejen na odbavení vašich osob, ale rovněž i zavazadel, ty je však třeba nejpozději 20 minut před odletem dát k odbavení na letišti.

Letiště Ostrava: 11 letních spojů Řecko, Španělsko, Bulharsko

Chystáte se po vlastní ose do letních destinaci jakými jsou Řecko, Španělsko či Bulharsko? Pak přívítáte zprávu, že z letiště Ostrava je toto léto celkem 11 linek, které vás přepraví do výše uvedených zemí a to díky leteckým společnostem Central Charter a Smart Wings.

Konkrétní destinace, které můžete z Ostravy navštívit Řecko do těchto míst: Chania, Kavala, Mitilini, Soluň, Samos, Preveza, Rhodos či Heraklion. Ve Španělsku pak Girona (cca 100 km od Barcelony), Malorka. Letenky do Bulharska vás pak dostanou do tamního města Burgas.

Letiště Mošnov rozšíři odbavovací plochu

Letiště Leoše Janáčka v Mošnově na Novojičínsku letos téměř dvojnásobně rozšíří hlavní odbavovací plochu. Investice společnosti Letiště Ostrava za 110 milionů korun by měla skončit v červnu.

Nová linka Ostrava – Mnichov

Mezi Ostravou a Mnichovem začne již dnes fungovat nová pravidelná letecká linka. Z letiště Leoše Janáčka v Mošnově na Novojičínsku odletí první letadlo tento pátek. Leteckou linku bude provozovat bez dotací regionální společnost Job Air – Central Connect Airlines ze skupiny Central Connect Group, která už čtvrtým rokem zajišťuje letecké spoje do Vídně.

Na letiště Mošnov lze už létat v mlze

Z Letiště Leoše Janáčka v Mošnově na Novojičínsku (známější jako Letiště Ostrava) už mohou létat stroje i za nízké dohlednosti. Vzdušný přístav je tak po pražské Ruzyni druhým českým letištěm, které získalo povolení pro lety v mlze. Dovoluje to zrekonstruovaná vzletová a přistávací dráha, do níž společnost Letiště Ostrava investovala téměř 115 milionů korun.

Lety mezi Ostravou a Moskvou skončily

Kvůli nedostatku cestujících skončilo po pěti měsících letecké spojení mezi Ostravou a Moskvou. Pravidelná linka, kterou zajišťovala ruská společnost
Polet Airlines, byla vytížena z deseti až patnácti procent. Přitom letiště provoz ztrátové linky podpořilo 26 miliony korun.

V loňském roce Letiště Ostrava hospodařilo s předběžnou ztrátou kolem 15 milionů korun.

Letecké spojení mezi Ostravou a Moskvou by se podle regionální přílohy MFDnes
mohlo obnovit už na konci března, kdy by na moskevské letiště Šeremetěvo měly začít z Mošnova létat České aerolinie.

Brusel schválil pomoc letišti v Ostravě

Evropská komise schválila státní podporu 11,15 milionu eur (297 milionů korun) na pořízení strojů a dalších zařízení, která jsou potřebná pro provoz letiště v Ostravě. Podpora by měla být vyplácena do konce roku 2013. Nakoupit by se za ni měly například nástupní můstky, tahače pro posun letadel a další zařízení.

Mezi Ostravou a Moskvou se už létá pravidelně

Mezi Ostravou a Moskvou začala létat pravidelná linka. První letadlo odletělo v noci z Letiště Leoše Janáčka v Mošnově na Novojičínsku a ráno přistálo na moskevském letišti Domodědovo. Letadlo soukromé ruské společnosti bude cestující přepravovat čtyřikrát týdně. Za jednosměrnou letenku lidé zaplatí nejméně šest tisíc korun.

Z Ostravy se bude létat do Moskvy

Mezi Ostravou a Moskvou vznikne od letošního léta pravidelná letecká linka. Mezi Letištěm Leoše Janáčka v Mošnově a moskevským letištěm Domodědovo budou stroje zpočátku létat čtyřikrát týdně. Cestující stráví v letadle necelé tři hodiny.
Letecké spojení bude zajišťovat blíže neupřesněná soukromá společnost.