China Airlines, nový člen aliance SkyTeam, bude létat přímé lety z Prahy?

Letecká aliance SkyTeam se rozšíří o China Airlines. Smlouvu o přistoupení tchajwanského vlajkového dopravce v polovině září v Taipei podepsali zástupci všech členů aliance. Díky spolupráci s China Airlines budou moci klienti ČSA a ostatních členských společností aliance využívat ještě výhodnější spojení v rámci rozsáhlé sítě SkyTeamu v oblasti Asie a Tichomoří. Přístupový proces China Airlines by měl být formálně ukončen v polovině roku 2011.

Dle některých informací se očekává, že China Airlines bude následovat Korean Air a Delta AirLines s pravidenými přímými lety z Prahy.

China Airlines k alianci přichází jen několik měsíců poté, co smlouvu o vstupu do rodiny SkyTeam podepsala společnost China Eastern. Svým vstupem do aliance China Airlines doplní nabídku společnosti China Southern a ještě více posílí postavení SkyTeamu v Číně.

Rozšíření regionální sítě v oblasti Asie bude pro SkyTeam obrovským přínosem. Se svými 93 mezinárodními linkami přinese China Airlines do sítě aliance čtyři zcela nové destinace: Okinawa, Miyazaki, Surabaya a Palau.

Rozsáhlá síť spojení China Airlines pokrývá Asii, Evropu, Severní Ameriku a Oceánii a umožní tak zákazníkům SkyTeamu pokračovat návaznými lety do celého světa.