Letiště Aberdeen (ABZ)

Letiště se nachází asi 10 km severozápadně od centra Aberdeenu a ročně přepraví více než 3 miliony cestujících. Aberdeen je vstupní branou do oblasti ropného průmyslu severního moře. Letiště bylo založeno roku 1934. Od roku 1967 je základnou i pro helikoptéry mířící k ropným plošinám.

Doprava z a na letiště Aberdeen

Nejbližší vlaková stanice je Dyce, vzdálená asi tři kilometry od letiště, dále na letiště můžete pokračovat taxi službou nebo autobusovou linkou. Z vlakového nádraží jezdí přes den na letiště pravidelné autobusové spoje 80 Dyce Airlink. Autobusy jezdí od pondělí do soboty nejméně jednou za hodinu, v neděli méně často. Jednosměrná jízdenka stojí 1,80liber a obousměrná 2,80liber, jízdenky lze zakoupit přímo ve vlaku. Vlakové nádraží v Aberdeenu je od Dyce vzdáleno asi deset minut cesty vlakem.

Do centra Aberdeenu jezdí pravidelné autobusové spoje. Cesta z letiště do Aberdeenu trvá asi 30 minut. Autobusová zastávka je přímo před letištěm. Dálkové autobusové linky vjíždí z nádraží Guild Street centru Aberdeenu, vedle vlakového nádraží.

Na letiště se můžete také dopravit taxi službou, taxi lze objednat předem.

Autem dojedete na letiště po dálnici A96 Aberdeen – Inverness.

Služby na letišti Aberdeen

Letiště nabízí velké množství vysoce kvalitních služeb.

Na letišti se můžete volně připojit k vysokorychlostnímu internetu.
Nakupovat můžete v některém z mnoha obchodů nabízející široký sortiment zboží – dárkové zboží, potraviny, drogerii, oblečení a další.

Na letišti se nachází business salonek. Pro pořádání konferencí můžete využít jednoho ze dvou nedalekých hotelů Aberdeen Airport Thistle nebo Speedbird.

Letiště zajišťuje také služby směnárenské, bankovní a služby pro rodiny s dětmi.

Krátkodobé parkoviště je umístěno vedle letištní haly, je určeno pro parkování do 24 hodin. Pro dlouhodobější parkování jsou vyhrazena místa dále od letištních budov, na parkoviště jezdí bezplatná autobusová linka. Všechna vyhrazená parkoviště jsou bezplatná.
Letiště poskytuje pronájem aut.

Kde se ubytovat

Ubytovat se můžete v některém z hotelů v Aberdeenu.

Kde se na letišti Aberdeen najíst

Občerstvit se můžete v jedné z místních restaurací, barů nebo kaváren.

Oficiální stránky letiště Aberdeen

Oficiální stránky letiště Aberdeen naleznete na http://www.aberdeenairport.com/