Letiště Alicante L’Altet (ALC)

Letiště Alicante známé také jako letiště L’Altet je umístěno 11 km jižně od centra Alicante. Alicante je oblíbenou turistickou destinací ve španělském regionu Valencie. Na letišti operuje mnoho leteckých dopravců jako jsou například easyJet, Rayanair, Air Berlin a další.

Doprava z a na letiště Alicante

Autobusem se do centra města dopravíte z letiště linkou C-6. Autobus odjíždí každých 20 minut ze zastávky číslo 30, u východu z terminálu 1. Do centra jede asi 30 minut. Jednosměrná jízdenka stojí 2,60 Euro.
Z letiště se můžete do centra svézt také taxi službou. Taxi jsou přistaveny před příletovou halou. Za cestu do centra zaplatíte asi 20 Euro.

Na letišti působí několik půjčoven aut. Jejich pobočky najdete v přízemí terminálu 1.

Vlakové spoje nezajíždí až na letiště, dovezou vás do centra Alicante na Avenida de Salamanca. Denně odtud vyjíždí několik vlaků do Barcelony nebo Madridu. Cesta do Madridu trvá tři a půl hodiny, do Barcelony pět hodin. Vlaky zajišťují i regionální dopravu, jezdí do Murcia a dalších měst v okolí.

Městská doprava v Alicante zahrnuje i moderní a stále se rozšiřující síť tramvají. Tramvaje jezdí po pobřeží costa Blanca až do Benidorm, odkud můžete pokračovat vlakem do Altea, Calpe a Denia.

Služby na letišti Alicante

V některém z mnoha obchodů v bezcelní zóně si můžete nakoupit drobné dárkové zboží, potraviny a další zboží.

V přízemí příletové haly se nachází lékárna.

Kde se ubytovat

V centru Alicante nebo v přístavu se nachází mnoho kvalitních hotelů nabízejících špičkové služby, včetně služeb pro cestující za obchodem. Nejbližší hotely jsou umístěny asi pět minut cestou autem.

Kde se na letišti Alicante najíst

V odletové hale i v ostatních prostorách letiště naleznete několik restaurací a snack barů zajišťující občerstvení.

Oficiální stránky letiště Alicante

Oficiální stránky letiště ve španělském Alicante.