Letiště Amsterdam – Schiphol (AMS)

Letiště Schiphol v Amsterdamu (AMS) je jedním z nejrušnějších letišť a zároveň důležitým severoevropským dopravním uzlem pro cestující do zahraničí.

Letiště Schiphol se nachází jen 16km (10 mil) jihozápadně od Amsterdamu. S nejdůležitějšími městy Nizozemí je zajištěno skvělé silniční a vlakové spojení. Vlakem se na hlavní vlakové nádraží v Amsterdamu dopravíte za pouhých 15 minut. Při dopravě do centra Amsterdamu nebo na nádraží Amsterdam Zuid můžete využít také pravidelných autobusových linek.

Amsterdamské letiště Schiphol patří mezi tří nejvytíženějších letiště Evropy, působí na něm všechny významné letecké společnosti a je také základnou pro národního dopravce KLM. Vybavenost a nabídka služeb amsterdamského letiště je považována za jednu z nejlepších v Evropě. Nabízí široký výběr restaurací, barů, obchodů a bank. Výborně jsou zajištěny služby jak pro lidi cestující za obchodem, lidi se speciálními potřebami tak i pro rodiny s dětmi. Letištní obchodní centrum ‚See Buy Fly‘ (podívejte se, nakupte, odleťte) je zásobováno širokým sortimentem značkového zboží. Před odletem si je tak možné nakoupit zboží osvobozené od daní.

Internetový průvodce amsterdamského letiště obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na amsterdamské letiště a zpět.