Letiště Athény – Eleftherios Venizelos (ATH)

Athénské letiště (ATH) je jedním z nejdůležitějších dopravních uzlů jižní Evropy a po letišti v Kodani je druhým nejlepším letištěm Evropy (zdroj: průzkum IATA).

Nachází se 33 km (20 mil) jihovýchodně od Athén. Athénské mezinárodní letiště Eleftherios Venizelos poskytuje cestujícím nejmodernější vybavení a služby. Nabízí kvalitní obchody, služby stravovací, dále služby pro cestující za obchodem i rodiny s dětmi. Letiště bylo zprovozněno roku 2001 a odbaví ročně přes 16 milionů cestujících. Je pozoruhodné pro svůj prvotřídní bezpečnostní sytém a je plně přístupné osobám s postižením.

Do centra Athén a také do přístavu Piraeus se můžete dopravit athénským metrem, vlakem, expresní autobusovou linkou nebo můžete využít rychlé silniční spojení dálnicí Attiki Odos. Letiště nabízí 4700 krátkodobých i dlouhodobých parkovacích míst, ke kterým dojedete kyvadlovou autobusovou dopravou.

Internetový průvodce athénského letiště obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na athénské letiště a zpět.