Letiště Barcelona – El Prat (BCN)

Barcelonské letiště (BCN) je jedním z nejrušnějších letišť v Evropě. Do krásné oblasti severovýchodního Španělska – katalánského regionu dopravuje každoročně přes 66 milionů cestujících.

Letiště Barcelona je umístěno 12 km (8 mil) jihozápadně od Barcelony. Někdy označováno jako Barcelona-El Prat nebo El Prat de Llobregat. Nabízí rychlé dopravní spojení do centra Barcelony, které je zajištěno pravidelnými vlakovými spoji RENFE (přístupné přímo z budov terminálů) nebo autobusy Aerobus do Plaça de Catalunya zastavujícími u všech tří terminálů. Můžete si také pronajmout auto nebo využít taxi službou.

Letiště poskytuje kompletní nabídku služeb. Její součástí je množství obchodů, barů, restaurací a služby určené cestujícím za obchodem nebo turismem. Na letišti můžete využít parkoviště s kapacitou 13,000 míst. V budoucnosti je plánované další rozšíření celkové vybavenosti letiště.

Internetový průvodce barcelonského letiště kromě jiného obsahuje kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na barcelonské letiště a zpět.