Letiště Belfast (BFS)

Mezinárodní letiště v Belfastu se nachází necelých 12 km severozápadně od Belfastu. Letiště bylo založeno roku 1917 pro vojenské účely první světové války. Po válce sloužilo královskému letectvu a využívalo se také k civilním účelům. V roce 1933 byla zahájena první pravidelná linka do Glasgow a Aldergrove. Dnes letiště přepraví ročně přes pět milionů cestujících.

Doprava z a na letiště Belfast

Na letiště se snadno dopravíte autem. Z Belfastu na letiště dojedete po silni M2, na sjezdu číslo pět odbočíte na A57. Stejnou cestou pojedete ze severu, severovýchodu nebo severozápadu. Z jihozápadu se vydáte po M1 ve směru k Moira, na sjezdu devět se napojíte na komunikaci A26.

Nejbližším vlakovým nádražím je nádraží v Antrim, nachází se pouhé 4 km od letiště. Z Antrim vyjíždí vlaky do měst Belfast, LIsburn nebo Londonderry. Pokud cestujete z Dublinu, využijte rychlovlaků Enterprise, zastavujících na hlavním nádraží v Belfastu.

Před letištní budovou zastavují autobusy pravidelných linek do Belfastu, Lisburnu a Londonderry, z těchto měst vyjíždí autobusové linky do ostatních oblastí Severního Irska i linky mezinárodní.

Služby na letišti Belfast

Letiště nabízí služby směnárenské. V prostorách letiště naleznete také salonek určený cestujícím za obchodem, s mnohými důležitými službami.

Místnosti pro rodiny s dětmi jsou umístěny v přízemí příletové haly, v odletové hale pro vnitrostátní lety, mezi 10. a 14. bránou, v odletové hale pro mezinárodní lety, poslední se nachází v prostorách centra s občerstvením.

V prostorách letiště se můžete připojit k internetu se svým notebookem opatřeným kartou na bezdrátové připojení, případně využít připojení přes mobilní telefon.

Na letišti je možné využít půjčovnu aut, služba je poskytována neomezeně.

Letiště poskytuje 8000 parkovacích míst. Krátkodobé parkoviště je umístěno před odletovou halou, je dostupné pěší chůzí. Na dlouhodobé parkoviště jezdí pravidelné autobusové linky.
Na letišti je možné nakupovat v mnoha obchodech, včetně obchodů některých známých značek jakou jsou např. Boots nebo WHSmith. Obchody nabízí dárkové zboží, oblečení, kosmetiku, potraviny, některé jsou bezcelní.

Kde se ubytovat

Nejbližším hotelem je moderní Park Plaza Belfast nacházející se pouhých 500 metrů od odletové haly. Několik minut cesty od letiště se nachází další tří hotely.

Kde se na letišti Belfast najíst

Občerstvit se můžete v některém z barů, kaváren nebo restaurací. Nachází se zde Burger King, Caffé Ritazza, Starbucks, Bar Des Voyageurs a další.

Oficiální stránky letiště Belfast

Oficiální stránky letiště Belfast naleznete na http://www.belfastairport.com/