Letiště Benátky – Marco Polo (VCE)

Benátské letiště Marco Polo (VCE) je nejbližším letištěm krásného italského města-Benátek. Nabízí především lety do evropských destinací. Z letiště se snadno dopravíte do historického centra Benátek jako i ostatních míst: Padua, Vicenza, Verona, Boloň, Dolomitské pohoří a okolní regiony severovýchodní Itálie.

Letiště leží 10 km (6 mil) od Benátek po vodě a 12 km (7,5 mil) po souši. Do centra Benátek se rychle dopravíte po silnici, železnici nebo po vodě. Letiště je spojeno autobusovou dopravou s nedalekými vlakovými stanicemi Mestre-Venice a Venice-Santa Lucia, můžete také využít vodní autobusové dopravy Alilaguna a množství soukromých taxi služeb nebo vodních taxi.

Moderní terminál na letišti Marco Polo byl navržen pro odbavení 6,5 milionů cestujících ročně. Letiště nabízí nadstandardní služby zahrnující banky, bezcelní obchody, salonky pro hosty, restaurace, informační centra, první pomoc, půjčovnu aut, taxi služby a služby pro cestující za obchodem nebo osoby s postižením. Také je zde k dispozici krátkodobé i dlouhodobé parkování.

Na letišti operují letecké společnosti KLM, Lufthansa, British Airways, a také britské nízkonákladové společnosti jako jsou Easyjet a British Midland.

Internetový průvodce benátského letiště Marco Polo obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na letiště Marco Polo a zpět.