Letiště Berlín Schönefeld (SXF)

Letiště Berlin Schönefeld se nachází 18 km od centra Berlína. Dříve bývalo hlavním civilním letištěm zajišťujícím dopravu v celém východním Německu. Dnes je menším ze dvou Berlínských letišť. V roce 2008 zažilo letiště velký rozvoj a nárůst přepravených cestujících. Dnes letiště ročně odbaví kolem 6,6 milionů cestujících. Provoz letiště je uzpůsoben tak, aby měl co nejmenší dopad na životní prostředí.

Doprava z a na letiště Berlin Schönefeld

Letiště je z Berlína snadno dostupné autem po komunikaci 113. Z hlavního vlakového nádraží Hauptbahnhof v Berlíně jezdí na letiště express, cesta trvá 28 minut. Vlakem se na letiště dopravíte linkou RE7 a RB14, které vyjíždí každou půl hodinu. Ve vlaku platí jízdenky na městskou dopravu, letiště je v zóně C.

Služby na letišti Berlin Schönefeld

Letiště nabízí služby směnárenské, bankovní. Volný čas na letišti můžete využít k nákupům v bezcelním obchodu, v některém z obchodů se suvenýry, dárkovým zbožím, knihami či časopisy. Prostory letiště jsou přístupné osobám s postižením, parkoviště nabízí vyhrazená parkovací místa. Na letišti je zajištěna i lékařská pomoc. Speciální služby pro VIP cestující zahrnují např. možnost využití limuzíny nebo zvláštní bezpečnostní opatření. O VIP cestující se stará zvláštní tým zaměstnanců.

Parkoviště jsou určena pro krátkodobé i dlouhodobé parkování, parkovací místo můžete rezervovat předem na oficiálních stránkách letiště.

V pavilonu před terminálem A naleznete zastoupení půjčoven aut.

Kde se ubytovat

V těsné blízkosti letiště naleznete tři hotely – Leonardo Airport Hotel, Albergo a Holiday Inn. V samotném Berlíně pak můžete vybírat z mnoha dalších ubytovacích zařízení.

Kde se na letišti Berlin Schönefeld najíst

Na letišti lze využít služeb restaurace, kaváren, barů nebo pekárny. V prostorách letiště naleznete např. Burger King, Kilkenny Irish Pub nebo Marché Zigolini Bar.

Oficiální stránky letiště Berlin Schönefeld

Oficiální stránky letiště Berlin Schönefeld naleznete na http://www.berlin-airport.de/