Letiště Berlín Tegel (TXL)

Berlínské letiště Tegel (TXL) je jedním ze tří letišť hlavního města Německa. Většina letů směřuje do destinací v západní Evropě.

Je umístěno jen 8 km (5 mil) severozápadně od Berlína, s hlavním městem je velice dobře spojeno silniční a železniční dopravou. Cesta do centra Berlína trvá asi 15 minut. Můžete využít pravidelné vlakové spoje a autobusy Jet Express, taxi službu nebo letištní půjčovnu aut.

Letištní budovy s terminály nabízí cestujícím mnoho služeb: banky, obchody, směnárny, lékařskou pomoc. Berlínské letiště Tegel dále poskytuje prvotřídní služby pro cestující za obchodem a osoby s postižením. Areál má velké množství parkovacích míst.

Kolem roku 2008 se plánuje rozšíření letiště Schönefeld, které by se mělo spojit s letišti Tegel a Tempelhof. Nově vzniklé letiště se bude jmenovat Berlin-Brandenburg.

Internetový průvodce berlínského letiště obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na berlínské letiště a zpět.