Letiště Bilbao (BIO)

Letiště Bilbao se nachází 12 km od centra španělské provincie Vizcava a je místním významným dopravním uzlem. Letiště prochází neustále změnami, které umožňují nárůst jeho kapacity. V roce 2009 zde bylo přepraveno kolem 3,6 milionů cestujících. Počátky budování letiště sahají do roku 1927, během občanské války bylo využíváno jako vojenská základna. Teprve v roce 1948 se začalo využívat i pro přepravu civilistů.

Doprava z a na letiště Bilbao

Bilbao je velice dobře přístupné ze severní části Španělska po A-8, která Bilbao spojuje na západ se Santander a na východ se San Sebastián, Irún a Francií. Po dálnici AP-68 se z Bilbao dostanete do Vitoria, Logroño, Zaragoza, Barcelony, Burgos a Madridu.

Z centra Bilbao se na letiště dopravíte čtyřmi různými cestami. Nejkratší je po Alameda Recalde, za mostem La Salve, který budete mít po levé straně, projeďte jedním z tunelů Artxanda, odbočte na Corredor del Txorrieri, dále vás směrovky navedou.

Ze San Sebastian se na letiště dostanete přímou pravidelnou autobusovou linkou vyjíždějící z Plaza de Pío XII. Nebo můžete využít kombinace autobusových linek a mikrobusu, tento spoj má zastávky v Gran Via 79, Plaza Moyua a Alameda Recalde 11 a jezdí každé půl hodiny. Přímá linka jezdí nejméně jednou za hodinu.

Taxi službou bude cesta z letiště do Bilbao trvat asi 15 minut a přijde vás na cca 20 Euro.

Služby na letišti Bilbao

Letiště poskytuje dostatečnou kapacitu parkovacích míst, celkově asi 4000. Parkoviště jsou určená ke krátkodobému i dlouhodobému parkování.

Na letišti si můžete půjčit různé druhy dopravních prostředků, naleznete zde zastoupení pěti autopůjčoven využívající parkoviště P1.

V odletové hale jsou k dispozici bankomaty a pobočky bank.

Dále letiště zajišťuje služby pro VIP cestující nebo cestující s postižením. V některém z letištních obchodů lze nakoupit potraviny nebo drobné suvenýry.

Kde se ubytovat

V blízkosti letiště se můžete ubytovat ve třech tříhvězdičkových a jednom dvouhvězdičkovém hotelu. Další možnosti ubytování hledejte v nejbližších městech – Bilbao nebo San Sebastián.

Kde se na letišti Bilbao najíst

Občerstvit se můžete v některé z letištních kaváren nebo v restauraci Gernica.

Oficiální stránky letiště Bilbao

Oficiální stránky letiště Bilbao naleznete v angličtině na http://www.aena.es/csee/Satellite?cid=1047658432525&pagename=subHome&Language=EN_GB&SiteName=BIO&c=Page