Letiště Bristol (BRS)

Letiště Bristol je umístěno necelých 13 km jižně od centra Bristolu, bylo otevřeno roku 1930. Během války sloužilo vojenským účelům. V roce 2030 by mělo přepravit až 12 milionů cestujících.

Doprava z a na letiště Bristol

Autem se na letiště ze severu dopravíte po dálnici M5, odbočíte na sjezdu 18. Dále budete sledovat značení. Z jihu pojedete také po M5, odbočíte na sjezdu číslo 22. Dále vás navede opět značení. Z východu pojedete po dálnic M4, na sjezdu 20 se napojíte na M5, z které odbočíte na sjezdu 18, dále je cesta značená. Cestou ze jihovýchodu, např. z Bath, pojedete po A4 směrem do Bristolu, odbočíte na A4174 a dále pokračujete podle značení. Z jižního Walesu bude sledovat dálnici M4, na sjezdu 22 se připojíte k M49, dále pojedete po A4 směrem k Bristolu, u Bristolu sjedete na A38.

Letištní expres vás přepraví z letiště na hlavní vlakové nebo autobusové nádraží v Bristolu. Cesta trvá asi 30 minut.

Nejbližší vlakovou zastávkou k letišti je Temple Meads, na kterou jezdí během dopravní špičky každých 15 minut letištní expres.

Do centra Bristolu se můžete dopravit i taxi službou.

Služby na letišti Bristol

Letiště poskytuje služby bankovní a směnárenské.

V prostorách letiště se nachází dostatek parkovacích míst jak pro krátkodobé parkování tak i pro parkování dlouhodobé. Online rezervace předem je cenově výhodná. Na letišti je zastoupení čtyř autopůjčoven, s pronájmem auta nebudete mít sebemenší problém.

Na letišti můžete nakoupit v prodejnách WHSmith, Worlddutyfree, Claire’s, Flying Visit a dalších. Většina obchodů je umístěna v bezcelní zóně, některé můžete navštívit ještě před odbavením.

Letiště nabízí prostory určené pro pořádání meetingů a konferencí, při online rezervaci získáte slevu.
Jsou zde zajištěny i speciální služby pro osoby s postižením.

Kde se ubytovat

V blízkosti letiště můžete sehnat různé druhy ubytování, od kvalitních hotelů přes B&B, až po ubytování v privátech.

Kde se na letišti Bristol najíst

Před odbavením i po odbavení můžete zavítat do některé z místních restaurací, barů, kaváren či prodejen rychlého občerstvení. Patří mezi ně Burger King, Bar Zero, Soho Coffeeco a další.

Oficiální stránky letiště Bristol

Oficiální stránky letiště Bristol naleznete na stránkách http://www.bristolairport.co.uk/