Letiště Brno Tuřany (BRQ)

Letiště se nachází jihovýchodně od centra jihomoravské metropole Brna. Rozhodnutí o stavbě letiště Brno – Tuřany bylo přijato v roce 1946. Původně letiště sloužilo pouze vojenským účelům, pro civilisty je používáno od roku 1958.

Doprava na a z letiště Brno – Tuřany

Letiště se nachází poblíž dálnice D1 Brno-Olomouc, ještě na území města Brna. Autem sjedete směrem od Prahy na 201 km na Slatinu a odbočíte na letiště. Od dálničního sjezdu je letiště vzdáleno 2 km.

V denní dobu zajíždí na letiště městská autobusová linka číslo 76 každou půlhodinu. V noci od 23:00 do 5:00 je letiště obsluhováno noční linkou 89 v půlhodinových až hodinových intervalech.

Z letiště se můžete svézt taxi službou, parkoviště City Taxi se nachází před odbavovací budovou. Jízda do centra města trvá 20 minut.

Služby na letišti Brno – Tuřany

Na letišti jsou k dispozici placená parkoviště. Pro dlouhodobé parkování můžete využít hlavní parkoviště provozované společností Air Service Brno.

Pronájem vozidel zajišťuje na letišti několik společností.

Ubytování je možné rezervovat v některém z mnoha hotelů v Brně. Podrobnější informace vám poskytne i letištní turistické informační centrum.

V prostorách letiště se nachází i místnosti pro matky s dětmi, jsou k dispozici v odletové hale a příletové hale v části Schengen. Z bezpečnostních důvodů není na letišti umožněno uschovávat žádné předměty a zavazadla. Čekání na odlet si lze zpříjemnit nákupem dárkových předmětů v prodejně Travel Fun Shop. Obchod nabízí parfémy, tabákové zboží, víno nebo jiné drobné dárkové předměty.

Kde se na letišti Brno – Tuřany najíst

U příletového terminálu letiště se nachází restaurace Inflight poskytující široký sortiment pokrmů i nápojů. Restaurace také zajišťuje konání soukromých oslav, svateb, obchodních schůzek apod.

Oficiální stránky letiště Brno – Tuřany

Oficiální stránky letiště naleznete na http://www.airport-brno.cz/

Trochu letecké statistiky z letiště Brno Tuřany

 • počet pohybů letadel: 30
  513 (2009)

 • počet cestujících: 440 850
  (2009)

 • pravidelné linky: Praha,
  Londýn, Moskva

 • letecké společnosti: ČSA,
  Ryanair, Smart Wings, Travel
  Service