Letiště Brusel Zaventem (BRU)

Bruselské letiště (BRU) je jediným belgickým mezinárodním letištěm a po Kodani a Athénách je považované za třetí nejlepší letiště Evropy. (zdroj: průzkum IATA). Bruselské letiště Zaventem odbaví ročně kolem 16 milionů cestujících. Je centrem mnohých evropských i světových leteckých společností včetně společností nízkonákladových.

Letiště leží 12 km (8 mil) severovýchodně od Bruselu. Profituje z vynikajícího silničního, železničního i vodního spojení s oblastí kontinentální Evropy. Po dálnici dojedete do centra Bruselu za 20 minut.

Cestujícím se nabízí skvělá vybavenost a služby, zahrnující obchody, bary, restaurace, směnárny, informační centra, služby bankovní, obchodní i poštovní. Na letišti je zajištěno také parkování, půjčovna aut a propojenost s veřejnou dopravou. Jsou zde pokryty také potřeby rodin s dětmi a osob s postižením.
Brusel poskytuje zázemí hlavním administrativním budovám Evropské Unie a Severoatlantické Aliance stejně tak je i předním obchodním centrem.

Internetový průvodce bruselského letiště obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na bruselského letiště a zpět.