Letiště Budapešť Ferihegy (BUD)

Letiště Budapešť Ferihegy se nachází 16 km jihovýchodně od centra Budapeště a je pojmenováno podle hlavním sládkovi, který vlastnil pozemky, na niž bylo letiště zbudováno a v roce 1943 uvedeno v provoz. V roce 2007 přepravilo 8,6 milionů cestujících.

Doprava z a na letiště Budapešť Ferihegy

Autem na letiště dojedete z Budapeště silniční komunikaci číslo 4, cesta trvá asi 20 minut.

Maďarské dráhy jezdí z nádraží Nyegati v hlavním městě Budapešti k terminálu 1, cesta trvá asi 25 minut.
Letištní autobusová linka spojuje letiště s centrem Budapeště a také metrem maďarské metropole. Spoj jezdí každých 10 minut. Do ostatních částí Budapeště se můžete svézt minibusem nebo jinou autobusovou kyvadlovou dopravou. Autobus číslo 200 jezdí k terminálu 1 a 2. Autobusová linka 93 jezdí mezi terminálem 1 a stanicí metra Kőbánya-Kispest.

Služby na letišti Budapešť Ferihegy

Z letiště se můžete dopravit taxi službou, kterou nabízí pouze jedna společnost, Zóna Taxi nebo můžete využít služeb několika autopůjčoven majících své pobočky v příletových prostorách terminálu 2A a 2B.

Při terminálu 1 a 2 se nachází parkoviště pro krátkodobé parkování. Na letišti se nachází i střežené parkoviště pro dlouhodobé parkování..

Letiště poskytuje služby pro cestující za obchodem. U terminálu 2B se nachází dvě haly určené pro konference nebo meetingy, pro tyto účely lze využít také prostor nedalekého hotelu Stacio.

Na letišti je několik obchodů i bezcelních. Můžete zde nakoupit drobné dárkové zboží, potraviny, drogistické zboží nebo něco na čtení.

Kde se ubytovat

Nejbližší možností ubytování je tříhvězdičkový letištní hotel Stacio, vybudovaný v roce 2006. Ubytovat se můžete také v některém z mnoha hotelů v centru Budapešťi.

Kde se na letišti Budapešť Ferihegy najíst

Občerstvení nabízí několik restaurací, kaváren a barů. Italskou kávu si vychutnáte v Café Brio, tradiční maďarskou kuchyni naleznete v Airport Bistro, Irksou whisky si dáte v Brio Pub, v Internet Point si vypijete dobrou kávu a při tom budete surfovat po internetu nebo se dívat na odlétající letadla.

Oficiální stránky letiště Budapešť Ferihegy

Oficiální stránky letiště Budapešť Ferihegy naleznete na http://www.bud-airport.hu/