Letiště Bukurešť Henri Coandă (OTP)

Letiště Bukurešť Henri Coandă je hlavním mezinárodním letištěm Rumunska. Nachází se 16,5 km severozápadně od centra rumunské metropole. Do šedesátých let dvacátého století bylo letiště používané především pro vojenské účely, nejprve německému letectvu, poté rumunským leteckým silám. V roce 2009 využilo služeb letiště 4,4 milionů cestujících.

Doprava z a na letiště Bukurešt Henri Coandă

Autem se z Bukurešťi se na 16,5 km vzdálené letiště dopravíte po DN1 a A3.

Nejbližší vlaková zastávka se nachází 900 m od letiště, jezdí k ní pravidelné autobusové linky kyvadlové dopravy zastavující před letištními budovami. Přímým vlakem pak dojedete na hlavní nádraží Grade de Nord.
Letiště spojuje i městská autobusová doprava. Linka 780 jezdí z letiště na vlakové nádraží Gare de Nord a linka 783 do centra Bukureště.

Služby na letišti Bukurešť Henri Coandă

Letiště nabízí služby bankovní, směnárenské, poštovní, telefonní automaty, první pomoc.
Pro dopravu z letiště můžete použít taxi službu nebo služby půjčoven aut. Půjčovny aut naleznete v prostorách příletové haly.

V prvním patře odletové haly je nabízeno placené připojení k internetu.

Pokud máte na letišti dostatek volného času, můžete ho využít k nákupům v některém z místních obchodů nabízejících potraviny, knihy a časopisy, kosmetiku, oblečení, suvenýry a další. Většina obchodů se nachází v prvním patře odletové haly.

Letiště poskytuje zvláštní služby osobám se speciálními potřebami, osobám s postižením nebo nemocným či starším cestujícím.

Kde se ubytovat

Ubytovat se můžete v některém z blízkých hotelů jako je Angelo Aiport Hotel, Phoenicia Grand Hotel nebo Golden Tulip Hotels. Letiště zajišťuje kyvadlovou dopravu do těchto hotelů.

Kde se na letišti Henri Coandă najíst

Na letišti si můžete vybrat z produktů několika restaurací, kaváren nebo snack barů. Za občerstvením lze zavítat například do World News Cafe, Oasis nebo Intermezzo.

Oficiální stránky letiště Bukurešť Henri Coandă

Oficiální stránky letiště Henri Coandă se nachází na http://otp-airport.ro/index.php