Letiště Edinburgh (EDI)

Edinburghské letiště (EDI) je nejdůležitějším mezinárodním vstupem do historického hlavního města Skotska a přilehlých oblastí jižního Skotska. 35 leteckých společností každoročně dopraví kolem 8 milionů cestujících do více než 60 destinací po celém světě.

Edimburghské mezinárodní letiště je umístěno pouze 12 km (8 mil) západně od Edinburghu. Velice rychle se z něj přesunete do centra Edimgourghu a do skotského druhého největšího města Glasgow. Na hlavní vlaková nádraží ve Waverley a Haymarket se z letiště dostanete autobusy. Od roku 2007 byste měli mít možnost využít nového vlakového i tramvajového spojení na zmíněná nádraží.

Edimburghské letiště nabízí množství barů, restaurací, obchodů, bank, bankomatů, lékařskou péči, informační centra, půjčovny aut a parkovací možnosti. Dále zajišťuje potřeby pro osoby s postižením i rodiny s dětmi. V nedávné době došlo k modernizaci terminálů a rozšíření jejich služeb.

Internetový průvodce edinburghského letiště obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na edinburghské letiště a zpět.