Letiště Hamburk (HAM)

Hamburské letiště (HAM) je jednou z hlavních vstupních bran do Evropy, poskytující přímé lety do 120 destinací po celém světě.

Je umístěno 8 km (5 mil) severně od Hamburku, s centrem Hamburku je spojeno pravidelnými a expresními autobusovými linkami, letištní kyvadlovou dopravou a taxi službou. V roce 2008 by měly ještě přibýt pravidelné vlakové spoje vyjíždějící každých deset minut.

Na letišti operuje 60 leteckých společností, včetně společnosti Lufthansa, Air Berlin, Air France a British Airways. Cestujícím jsou poskytované nadstandardní služby. Rozsáhlá modernizace roku 2005 přinesla proměnu čtyř stávajících budov ve dva moderní terminály a nové nákupní centrum.

Hamburské mezinárodní letiště nabízí množství barů, restaurací, bezcelních obchodů a obchůdků s dárkovým zbožím. Dále zajišťuje služby lékařské, finanční, i služby pro osoby s postižením. Autopark skýtá 10 000 parkovacích míst a je vybaven nejmodernější naváděcím systémem.

Internetový průvodce hamburského letiště obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na hamburské letiště a zpět.