Letiště Helsinky Vantaa (HEL)

Letiště Helsinki (HEL) je finským nejrušnějším letištěm, přepravujícím každoročně přibližně 13 milionů cestujících do 100 domácích i světových destinací. Na mezinárodním letišti Helsinki-Vantaa operuje 28 leteckých společností, 10 nízkonákladových a je základnou pro finskou národní leteckou společnost Finnair.
Je umístěno 18 km (11 mil) severně od Helsinek, 6 km od města Vantaa Tikkurila. Z letiště se rychle dopravíte do centra hlavního města Helsinek se společností Finnair a místními autobusy nebo taxi službou. V blízké budoucnosti se plánuje i vlakové spojení. Na letišti sídlí mnoho půjčoven aut, autem se do Helsinek dopravíte asi za 30 minut.

Helsinki-Vantaa je moderní, prostorné letiště nabízející množství služeb pro cestující za obchodem, turisty, osoby s postižením i rodiny s dětmi. Dále můžete využít bankomatů, bank, barů, restaurací, bezcelních obchodů a dárkových obchůdků. Cestující oceňují skvělé služby a příjemný personál.

V roce 2004 byl rozšířen terminál odbavující mezinárodní lety a otevřeno nové nákupní centrum.

Internetový průvodce helsinského letiště obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na helsinské letiště a zpět.