Letiště Karlovy Vary (KLV)

Veřejné mezinárodní civilní letiště Karlovy Vary s.r.o. se nachází u lázeňského města Karlovy Vary, v katastru Olšová Vrata. Letiště bylo vybudováno se záměrem propojit Mariánské Lázně, Karlovy Vary, Chemnitz, Lipsko a Berlín. S leteckým provozem se započalo v roce 1931. Na jaře 2009 byla dokončena čtyřletá rozsáhlá modernizace, která z letiště vytvořila vstupní bránu do Karlovarského kraje nejen pro lázeňské hosty,ale i pro podnikatele a obyvatele místního regionu. Dnes letiště nabízí cestujícím komfortní a moderní prostory a také odpovídající služby.

Doprava na a z letiště Karlovy Vary

Po silnici se z letiště dopravíte po E48. V Karlových Varech budete u golfového hřiště pokračovat směr Olšová Vrata a Kolová. V obci Olšová Vrata pak směrem na Kolovou, na první křižovatce se dáte doleva. Veřejnou dopravu na Letiště Karlovy Vary a zpět zajišťuje Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s. Na letiště vás doveze pravidelná linka číslo 8. Jízdní řád naleznete na http://www.dpkv.cz/jrady/index.html

Parkování a ubytování na letišti Karlovy Vary

Letiště zajišťuje bezplatné krátkodobé i dlouhodobé parkování na vyznačených parkovištích, parkoviště nejsou hlídaná. Letiště Karlovy Vary s.r.o. nemá žádného smluvního partnera na zajištění ubytování. Případné další informace o ubytování poskytuje handling, tel. +420 353 360 611.

Služby na letišti Karlovy Vary

Při mezinárodních odletech jsou v odletové hale pro cestující k dispozici dva bezcelní obchody nabízející cigarety, alkohol, cukrovinky, parfémy a drobné dárky.

Letiště umožňuje připojení k internetu, je zde k dispozici služba HotSpot společnosti T-Mobile, která je instalována v příletové hale, odletové hale a veřejné hale.

Kde se najíst na letišti Karlovy Vary

Původní restaurace letiště byla v rámci realizace úprav odbavovací budovy pro splnění Schengenských dohod zrušena a nahrazena barem pro cestující. V letním období bude na vyhlídkové terase zřízen stánek se základním občerstvením. Ve veřejné části terminálu jsou k dispozici dva nápojové automaty.

Provoz na letišti můžete sledovat z vyhlídkové terasy, která poskytuje výhled na odbavovací plochu a na pojížděcí a přistávací dráhy. Fotografování zde není omezeno.

Oficiální stránky letiště v Karlových Varech

Oficiální stránky letiště Karlovy Vary naleznete na http://www.airport-k-vary.cz/

Trochu letecké statistiky o letišti Karlovy Vary

  • počet pohybů letadel: 7632 (2009)
  • počet cestujících: 68 369 (2009)
  • pravidelné linky: Praha, Petrohrad, Moskva
  • pravidelná charterová linka: Antalya
  • letecké společnosti: ČSA, Aeroflot, Travel
    Service, Karthago Airlines