Letenky Letiště Karlovy Vary: levné a online letenky od Letiště Karlovy Vary

Aktuální články a letenky Letiště Karlovy Vary

Počet cestujících na karlovarském letišti roste

Karlovarským letištěm od ledna do konce září prošlo osmdesát tisíc cestujících, meziročně o 8,6 procenta více. Trvalý růst počtu pasažérů neovlivnily ani tradičně slabší prázdninové měsíce. V září odbavilo letiště 11 175 lidí, což byl jeho absolutní měsíční rekord.

Letiště Karlovy Vary hlásí rekord v odbavování

Mezinárodní letiště v Karlových Varech odbavilo loni největší počet cestujících za celou dobu své existence, a to včetně období před rokem 1989. Počet pasažérů se loni proti roku 2010 zvýšil o 40 procent na 99 tisíc. Výsledky ovlivnila hlavně zvýšená poptávka z tradičních destinací Moskvy či Petrohradu.

Z letiště Karlovy Vary jen do Ruska

Letištěm Karlovy Vary – Olšová Vrata prošlo loni od ledna do října 84 tisíc cestujících, meziročně o 40 procent více. Z Varů se létá výhradně do Ruska. Od začátku prosince umí letiště odbavit až čtyři stroje najednou (do té doby jen dvě), a to díky investici za 26 milionů korun.

Karlovy Vary a ruský Rostov spojila nová letecká linka firmy CCA

Karlovy Vary a ruský Rostov na Donu spojila od poloviny listopadu nová pravidelná letecká linka, kterou provozuje společnost Czech Connect Airlines (CCA). Mezi oběma městy bude zatím létat jednou týdně vždy ve čtvrtek. Zástupce CCA Hubert Pikl novinářům řekl, že zhruba do tří měsíců by měla dosáhnout obsazenost letadel na trase mezi Karlovými Vary a Rostovem 75 %, což už je pro provoz linky rentabilní.

Další ruská destinace z Karlových Varů

Karlovy Vary a ruský Rostov spojila nová pravidelná letecká linka společnosti CCA. Ta už letos v březnu začala létat také do Jekatěrinburgu. Z Karlových Varů se létá i do Moskvy (ČSA a Aeroflot) a Petrohradu (ČSA a Rossiya). Od listopadu začnou ČSA létat do Samary. Linky do Kyjeva a Baku byly letos po několika letech zastaveny.

Karlovarské letiště zvýší počet stání letadel na čtyři

Na karlovarském letišti Olšová vrata začaly stavby vedoucí k rozšíření odbavovací plochy a zvýšení počtu stání letadel ze dvou na čtyři. Tím se výrazně zvýší kapacita letiště. Náklady dosáhnou 23 milionů korun, které uhradí letiště z úvěru. Stavět se bude za plného provozu. S dokončením se počítá letos v listopadu.

Z letiště Karlovy Vary se do Vídně letos létat nezačne

Připravovaná letecká linka z Karlových Varů do Vídně, která měla yačít létat od června, nakonec nevznikne. Dopravce Central Connect Airlines od záměru ustoupil, a to přes slíbenou finanční podporu letiště, jehož zřizovatelem je Karlovarský kraj. Společnost si spočítala, že i s podporou by linka byla letos nerentabilní.

Z Karlových Varů začal létat spoj do Kyjeva

Letecká společnost AeroSvit Ukrainian Airlines zahájila včera pravidelné letecké spojení mezi Karlovými Vary a Kyjevem. Dopravce bude nabízet dva lety týdně, v pondělí a ve čtvrtek. Z karlovarského letiště v současné době létají pravidelné linky také do Petrohradu, Moskvy a Jekatěrinburgu. Letiště chystá i zavedení pravidelných linek do Samary, Baku a Vídně.

Z karlovarského letiště se létá do Jekatěringburgu

Pravidelný provoz zahájila nová letecká linka na trase Karlovy Vary–Jekatěrinburg. Provozuje ji česká letecká společnost Czech Connect Airlines. Linka rozšiřuje nabídku letů z karlovarského letiště a reaguje na poptávku a zájem ruské klientely o cesty do ČR.

Letiště v Karlových Varech táhne ruská klientela

Mezinárodní letiště Karlovy Vary – Olšová Vrata zvýšilo loni počet odbavených cestujících včetně tranzitních o 3,7 procenta na 70 903 osob. Nejvýznamnější zastoupení měla s 54 049 pasažéry opět ruská klientela.

Karlovarské letiště dostalo nový terminál

Mezinárodní letiště v Karlových Varech má od 20. května k dispozici nový terminál zhruba za 98,1 milionu Kč. Díky terminálu může letiště odbavit až půl milionu cestujících za rok. K tomu má však zatím daleko, v loňském roce jeho služeb využilo kolem 71 000 pasažérů.

Na stavbu terminálu získal Karlovarský kraj, který je vlastníkem, z Evropského fondu pro regionální rozvoj 80,1 milionu korun.

Letišti ve Varech přibyli pasažéři

Mezinárodní letiště v Karlových Varech – Olšových Vratech zvýšilo meziročně v prvním čtvrtletí počet odbavených pasažérů o 0,8 procenta. Jeho novým terminálem prošlo 10 877 cestujících. Teď už jen vyjednat nějakého lowcostového přepravce na lety do turisticky zajímavých lokalit. Proč pořád odlétat na eurovýlety jen z pražské Ruzyně.

Karlovarské letiště odbavilo 71 tisíc lidí

Karlovarské letiště odbavilo v loňském roce téměř o 17 procent více cestujících než v roce 2007. Terminálem prošlo kolem 71 tisíc pasažérů. Tranzitních cestujících letiště loni evidovalo 11 100. Dominantní postavení mezi přepravci si udržely Aeroflot. Letiště loni hospodařilo se ziskem přes tři miliony korun.

Na letišti ve Varech vzrostl provoz

Mezinárodní Letiště v Karlových Varech – Olšových Vratech odbavilo loni téměř o 17 procent více cestujících než v roce 2007. Terminálem prošlo 70 620 pasažérů.

Na pravidelných linkách jich letělo 61 036 a na nepravidelných, především charterových pro cestovní kanceláře, 9548 lidí.