Letiště Larnaca Hermes (LCA)

Letiště Larnaca je vstupní branou do jižního a severojižního Kypru, leží na křižovatce, z níž můžete dále cestovat do tří různých kontinentů. Letiště Larnaca je malé, ale velice vytížené. Ročně přepraví kolem 8 milionů cestujících, je umístěno vedle jezera Larnaca Salt Lake, pouhých 5 km od centra města. Letiště bylo postaveno v roce 1975, po vpádu Turků na Kypr.

Doprava z a na letiště Larnaca

Letiště je snadno dostupné po silnici. Na Kypru se jezdí po levé straně. Z letiště vyjíždí do centra Larnaca několik autobusových linek.

Na letišti můžete využít služeb půjčoven aut, dodávek nebo 24hodinové taxi služby. Taxi dojedete na letiště za 15 minut. Ceny jízdného jsou vyvěšeny v příletové hale letiště.

Služby na letišti Larnaca

Letiště nabízí 860 parkovacích míst, prvních 20 minut je parkování zdarma. Parkoviště P1 je určeno pro krátkodobé parkování, parkoviště P2 a P3 pro parkování dlouhodobé.

Na letišti mají své pobočky tři banky a pošta.

Letiště poskytuje zázemí pro cestující za obchodem v podobě obchodního centra. V areálu letiště se nachází VIP salonek. Jsou zde vyhrazeny také místnosti pro rodiny s dětmi pokrývající jejich potřeby.

Čekání na letišti v Larnace si můžete zpříjemnit nákupem v některém z obchůdků nabízejících občerstvení i drobné dárkové zboží. Většina obchodů je umístěna v odletové hale, nachází se zde i bezcelní obchody.

Kde se ubytovat

Samotné město Larnaca poskytuje širokou možnost ubytování. Nachází se zde hotely různých kategorií, mnoho tři a čtyř hvězdičkových. Jediným pěti hvězdičkovým hotelem na Kypru je Hilton v Nicosia, které je místním centrem obchodu.

Kde se na letišti Larnaca najíst

V odletové hale můžete navštívit restauraci nebo bar. Lehčí jídla a další občerstvení vám nabídne letištní kavárna.

Oficiální stránky letiště Larnaca

Oficiální stránky letiště naleznete na http://www.larnaca-airport.info/