Letiště Londýn Gatwick (LGW)

Londýnské letiště Gatwick (LGW) je po Heathrow druhým nejrušnějším anglickým letištěm. Odbaví přes 30 milionů cestujících ročně do 200 destinací po celém světě. Gatwick je šestým nejvytíženější letištěm Velké Británie, které létá do destinací jako jsou USA, Kanada a karibská oblast. Jsou zde odbavovány také charterové lety do Evropy.

Je umístěno 45 km (28 mil) jižně od Londýna. Velice dobře je začleněné do integrovaného dopravního systému hlavního města Anglie a nabízí skvělé silniční a železniční spojení do sousedícího jihovýchodního regionu Anglie. Gatwick je díky londýnskému obchvatu (dálnice M25) z centra Londýna dostupný během hodiny. Denně na letiště dojede přes 900 vlakových souprav a 40 autobusových spojení, včetně Gatwick Express vyjíždějícího každých 15 minut. Doprava z letiště zahrnuje i přímé vlakové spojení na londýnské nádraží Victoria a London Bridge.

Dva terminály, severní a jižní terminál, nabízí cestujícím nejmodernější vybavenost s širokou nabídkou služeb pro osoby cestující za obchodem, rodiny s dětmi a osoby se speciálními potřebami. Gatwick nabízí prvotřídní značkové bezcelní obchody, množství obchodů s dárkovým zbožím, trafiky, bary, obchůdky s občerstvením a restaurace. Od roku 2001 je možno tuto rozšířenou škálu služeb využívat i v odletové hale severního terminálu. Oba terminály jsou spojeny bezplatnou kyvadlovou dopravou.

Internetový průvodce letiště Gatwick kromě jiného obsahuje kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na letiště Gatwick a zpět.