Letiště Londýn Heathrow (LHR)

Letiště Heathrow se nachází na západ od Londýna a je jedním z nejrušnějších letišť světa. Heathrow je dnes obrovským, rozlehlým letištěm rozděleným na pět terminálů (T1 až T5). Je nejrušnějším letištěm na světě v mezinárodní osobní dopravě a centrálním Evropským letištěm. Díky své rozlehlosti se zvýšily bezpečnostní požadavky a rozvoj neudržel krok s růstem. Proto se Heathrow stalo letištěm stísněným a získalo pověst dlouhých front, malé efektivity a zpoždění. Ovšem od doby otevření terminálu 5 v květnu 2008 a získání většího prostoru došlo i přes počáteční problémy s novým terminálem ke zlepšení.

Změny na terminálech letiště Londýn Heathrow

Letecké společnosti v současné době na letišti Heathrow hrají vlekoucí se hru o jednotlivé terminály.
British Airways nakonec přesouvají všechny lety na terminál 5 a 3 do doby než bude otevřeno druhé podlaží T5 roku 2010, kde budou poté lety přesunuty. Zatímco dochází u British Airways k výše zmíněným změnám, ostatní letecké společnosti se přesouvají, aby lépe využili uvolněné místo. Nabízí se myšlenka, že by časem měli všichni z leteckého spolku (Oneworld, Star Alliance a SkyTeam) svůj „vlastní“ terminál, který budou jeho členové využívat a tím zmenší počet přestupujících cestujících, kteří by tak museli přecházet k jinému terminálu. Terminál 2, nejstarší a nejmenší, bude brzy uzavřen a nahrazen novostavbou, která vzápětí nahradí i stávající terminál 1. Díky tomuto je momentálně doporučeno zkontrolovat si vícekrát odkud odlétáte. V době vzniku tohoto textu provozují British Airways T3, T4 a T5. Situace by měla do poloviny roku 2009 vypadat přibližně následovně:

Terminál 1 London Heathrow: BMI, většina linek Star Alliance

Terminál 2 London Heathrow: zavřeno

Terminál 3 London Heathrow: Virgin Atlantic, British Airways (Barcelona, Madrid, Lisabon, Nice, Helsinki, Malaga a Vídeň), všechny ostatní Oneworld aerolinie vyjma Qantas (kteří by se měli koncem roku 2009 spolu s lety British Airways přesunout z T4 na T3), někteří dopravci Star Alliance.

Terminál 4 London Heathrow: British Airways a lety Qantas do Bankoku, Singapuru a Austrálie (až v pozdějším období roku 2009), veškeré letecké linky SkyTeam.

Terminál 5 London Heathrow: většina letů British Airways

Ujistěte se na webových stránkách, který terminál máte v dnešní době velkých změn na letišti Heathrow použít.