Letiště Londýn Stansted (STN)

Londýnské letiště Stansted (STN) je londýnským třetím největším letištěm, které se stalo přední základnou nízkonákladových společností létajících do Evropy v jihovýchodní Anglii.

Je umístěno 48 km (30 mil) severovýchodně od Londýna. Zajišťuje dobré silniční spojení do hlavního města Anglie, na nádraží Liverpool Street station jezdí pravidelné vlaky Stansted Express, na nádraží Victoria Station se dostanete autobusy National Express a Terravision coaches. Dále můžete využít taxi služeb a půjčoven aut. Letiště je umístěno blízko silničního uzlu 8 u dálnice M11, méně než 20 minut od silničního uzlu 27 u okružní dálnice Londýna M25. Vlaky ze Stanstedu míří také do Midlands a Cambridge.

Terminály nabízí cestujícím dobré služby: množství obchodů s dárkovým zbožím, trafik, bezcelních obchodů, rychlé občerstvení, směnárny, bankomaty, služby stravovací a finanční. Jsou zde zajištěné také potřeby pro osoby s postižením. Do Londýna jezdí bezbariérové vlaky. Letiště mají parkovací místa, která si můžete rezervovat i předem.

Internetový průvodce londýnského letiště Stansted obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na londýnské letiště Stansted a zpět.