Letiště Madrid Barajas (MAD)

Madridské letiště Barajas (MAD) je nejrušnějším španělským letištěm. Ročně přepraví mezi hlavním městem Španělska a stovkami vnitrostátních, evropských a jiných destinací více než 40 milionů cestujících.
Madridské mezinárodní letiště Barajas je umístěno 13 km (8 mil) severovýchodně od hlavního města Madridu. Silniční spojení ke všem terminálům je v dnešní době upravováno. Z terminálů 1, 2 a 3 je snadný přístup k madridskému metru. Poměrně dobře se metrem dopravíte i k terminálu 4. Velice dobré spojení poskytuje také místní autobusová doprava. Taxi vás do centra Madridu odveze v závislosti na dopravní situaci za necelých 30 minut.

Na začátku roku 2006 byl dokončen terminál 4 a dvě nové letištní dráhy. Díky tomu se kapacita letiště zdvojnásobila. Madridské letiště Barajas zajišťuje většinu španělských zaoceánských letů a je předním evropským letištěm pro lety do Střední a Severní Ameriky, stejně tak jako centrem pro lety do jiných světových destinací. Letiště Barajas nabízí na všech čtyřech terminálech široké spektrum služeb stravovacích, nákupních, bankovních, obchodních a lékařských. Dále jsou nabízeny také služby pro rodiny s dětmi a osoby se zdravotním postižením. Letištní parkoviště má kapacitu 10 000 míst.

Internetový průvodce madridského letiště obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na madridské letiště a zpět.