Letiště Manchester (MAN)

Letiště Manchester (MAN) je třetím největším letištěm Spojeného Království, a důležitým letištěm pro oblast severozápadní Anglie. Operuje zde přes 90 leteckých společností, které přepravují cestující do přibližně 180 destinací po celém světě.

Manchesterské letiště je umístěno 16 km (10 mil) jižně od centra Manchesteru, na půli cesty mezi Londýnem a Edinburghem. Velmi dobře je dostupné vlakem, autobusem a dálkovými spoji, rychle se zde dopravíte i po dálnicí M56 a silnici 5. U každého terminálu jsou přistaveny taxíky.

Tři terminály jsou vybaveny moderními službami, letiště nabízí cestujícím kvalitní obchody, rychlé občerstvení, kavárny, restaurace, rozšířené služby bankovní, finanční, lékařské. Zajišťují i potřeby pro rodiny s dětmi a osoby s postižením. Manchesterské letiště nabízí více než 12 000 parkovacích míst, ke kterým přijíždí kyvadlová doprava, nejsou zde vyhrazená speciální místa pro podnikatele.

Internetový průvodce manchesterského letiště obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na manchesterské letiště a zpět.