Letiště Marseille Provence (MRS)

Letiště Marseille Provence (MRS) je třetím nejrušnějším letištěm Francie a po letišti Charlese de Gaulle druhým nejvýznamnějším odbavujícím lety do severní Afriky a na Korsiku.

Letiště nabízí přímé spoje do 91 měst v 37 zemích s 28 leteckými společnostmi. Je umístěno 25 km (16 mil) od pulzujícího přímořského hlavního města Marseille. Z letiště se můžete do centra hlavního města dopravit mnoha způsoby. Můžete využít taxi službu, půjčovnu aut, kyvadlovou autobusovou dopravu na hlavní vlakové nebo autobusové nádraží, které je dosažitelné do 40 minut.

Služby nabízené cestujícím zahrnují bary, restaurace, bezcelní obchody, trafiky, banky, bankomaty, možnost faxování a služby internetové, poštovní, lékařské i pro potřeby osob s postižením. V prvním patře se nachází centrum pro podnikatele (hala 4) s možností pronajmutí pokoje včetně panoramatického salonku v mezinárodním terminálu. Letiště poskytuje 6000 parkovacích míst.

Internetový průvodce letiště Marseille Provence obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na letiště Marseille Provence a zpět.