Letiště Moskva Šeremetěvo (SVO)

Moskevské letiště Šeremetěvo (SVO) je předním ruským letištěm, 80 světových leteckých společností zde odbaví ročně kolem 12 milionů cestujících do destinací po celém světě.

Je umístěno 29 km (19 mil) severozápadně od Moskvy. Mezinárodní letiště moskevské Sheremetyevovo letiště je hlavním dopravním uzlem pro moskevskou leteckou dopravu a je základnou pro národní společnost Aeroflot.

Do centra Moskvy se dostanete pravidelnými expres autobusy nebo taxi službou, na druhé moskevské letiště Domodedovo jezdi 24 hodin denně autobusové linky.

Na letišti Sheremetyevovo jsou zajištěny služby bankovní, směnárenské, telefonické, poštovní, bankomaty, restaurace, bary, bezcelní obchody, ztráty a nálezy, kadeřnictví, lékárna, lékařská pomoc, cestovní kanceláře a informační centra. Potřeby pro osoby s postižením nejsou plně pokryty, je dobré si je vyžádat předem. Do roku 2005 se plánuje zkvalitnění služeb.

Internetový průvodce moskevského letiště obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na moskevské letiště a zpět.