Letiště Ostrava Mošnov – Leoš Janáček (OSR)

Mezinárodní letiště Ostrava – Mošnov se nachází asi 20km jižně od Ostravy, centra severní Moravy. Letiště je vybudováno na trase silnice č.58, na půli cesty mezi Ostravou a Novým Jičínem. O vznik letiště se zasloužili místní letištní průkopníci, bratři Žurovcové. Ti zde na počátku dvacátého století prováděli první civilní lety. Po okupaci Československa zde bylo v roce 1939 vybudováno Německem polní letiště pro přípravu útoků na Polsko.

Doprava na a z letiště Ostrava

Autem se na letiště dopravíte z Ostravy po silnici č. 58. Z Olomouce pojedete po silnici E462 směrem na Ostravu a Frýdek-Místek a v Příboře odbočíte na silnici č. 58 směrem na Ostravu. Ve směru od Českého Těšína budete sledovat silnici E462 ve směru na Olomouc a Nový Jičín a v Příboře opět odbočíte na silnici č.58 směrem na Ostravu.

Autobusem se na letiště dopravíte z Ostravy linkami číslo 910333 nebo 910379, z Nového Jičína linkou číslo 880610, ze Vsetína vyjíždí linka číslo 940013, z Třince linka 860233, ze Studénky na letiště zajíždí autobusová linka číslo 880645 a z Kopřivnice 880641. Jízdní řády naleznete na www.idos.cz.

Vlakem můžete dojet na železniční stanici Studénka a dále máte možnost využít mikrobusu kyvadlové dopravy – Airport Shuttle. Cesta mikrobusem trvá pouhých 10 minut. Podrobnější informace o Airport Shuttle získáte na telefonu 728 813 577.

K dopravě na letiště je možné využít i místní taxi.

Služby na letišti Ostrava

Na letišti můžete využít služeb několika autopůjčoven.

Na letišti se nachází tři parkoviště P1, P3 a P4. P1 je umístěno před odbavovací halou a je určeno především pro krátkodobé parkování. P3 je určeno i pro dlouhodobé parkování, je placené. Na parkovišti P4 je parkování bezplatné. Parkoviště nejsou hlídaná. Jejich kapacita je dostatečná, proto letiště neposkytuje rezervaci parkovacích míst.

Pobyt na letišti si můžete zpříjemnit návštěvou obchůdků, rychlého občerstvení nebo kavárny.
Na letišti se také nachází pošta, směnárna nebo bankomaty.

Ve všech veřejných i neveřejných částech odbavovací haly je bezplatné Wifi připojení k internetu.

Ubytování na letišti Ostrava Mošnov

Ubytování přímo na letišti není možné. Ubytování si můžete rezervovat v některém z ostravských hotelů telefonicky nebo online.

Oficiální stránky letiště Ostrava

Oficiální stránky letiště Ostrava se nachází na http://www.airport-ostrava.cz/cz/

Trochu letecké statistiky o letišti Leoše Janáčka v Ostravě Mošnově

  • počet pohybů letadel: 17 000 (2008)
  • počet cestujících: 350 000 (2008)
  • pravidelné linky: Praha, Vídeň
  • pravidelná charterová linka: Tel Aviv
  • letecké společnosti: ČSA, JOB AIR