Letiště Pardubice (PED)

Letiště Pardubice se nachází cca 4 km jihozápadně od středu města Pardubice, uprostřed regionu Východní Čechy. Je snadno dosažitelné ze všech míst regionu i z regionů přilehlých. Jde o letiště regionální se statutem veřejného mezinárodního letiště, se smíšeným civilním a vojenským provozem. Z iniciativy společnosti East Bohemian Airport a.s. založené roku 1993 se začalo původně ryze vojenské letiště využívat v roce 1994 také pro civilní účely.

Doprava na a z letiště Pardubice

Letiště lze dosáhnout ze všech směrů bez průjezdu centrem. Autem se na letiště dopravíte z Prahy po dálnici D11 ke sjezdu směr Pardubice, sledujete silnici č.36 ve směru Lázně Bohdaneč, dále jedete podle značení AIRPORT. Od Liberce pojedete na letiště po silnici E442 do Hradce Králové, pokračujete po komunikaci č. 37 na objezd Pardubic, dále sledujete značku AIRPORT. Od Olomouce jedete po silnici E442 do Holic, dále po E442 do nové Vsi, následuje silnice č.17, navážete silnicí č. 37, po projetí Dražkovic sledujete značku AIRPORT. Od Havlíčkova Brodu jedete po silnici č. 37, po projetí Dražkovic sledujete značku AIRPORT.
Na letiště vás dovezou také autobusy městské dopravy, linka číslo 88, 8, 14 a 24. Jízdní řády naleznete na http://www.dpmp.cz/doprava-v-pardubicich/.

Na letiště zajíždí i meziměstská autobusová linka 650300 Pardubice-Přelouč-Chvaletice společnosti CONNEX Východní Čechy a.s. K letišti se samozřejmě dopravíte i taxi službou.

Služby na letišti Pardubice

V uzavřeném areálu letiště je omezený počet parkovacích míst. Krátkodobé i dlouhodobé parkování je pro cestující zdarma. Parkoviště není hlídáno, cestující parkuje vozidlo na vlastní nebezpečí.

Bezcelní prodejna je umístěna v neveřejné části odletové haly č. 1 a nabízí široký sortiment značkových parfémů, alkoholu, cukrovinek, hodinek a doplňků. Letiště zajišťuje rezervace hotelů.

Letiště nabízí služby autopůjčovny. Pro zapůjčení automobilu můžete využít telefonického kontaktu 466-303-998 nebo e-mailu prodej@auto-popov.cz .

Oficiální stránky letiště Pardubice

Oficiální stránky letiště Pardubice naleznete na http://www.airport-pardubice.cz/

Trochu letecké statistiky z letiště Pardubice

  • počet pohybů letadel: 994 (2009)
  • počet cestujících: 49 032 (2009)
  • pravidelné linky: zatím neoperuje
  • incomingové linky pro ruské turisty z Moskvy