Letenky Letiště Pardubice: levné a online letenky od Letiště Pardubice

Aktuální články a letenky Letiště Pardubice

Levné letenky z Pardubic k moři: Letoviska Rhodos a Bourgas s odletem z letiště nedaleko vašeho bydliště

Málo kdo ví, že k moři se dá letět i z letiště Pardubice, konkrétně zásluhou českých aerolinek Smart Wings. Ty v současné době provozují pravidelné prázdninové linky do Burgasu v Bulharsku a na řecký Rhodos.

Zpáteční letenky z Pardubic do Burgasu lze na termín od 21. srpna do 31. srpna koupit za 5 640 Kč, objednávat je můžete na webu smartwings.net.

Pardubice oprašují plán letištního terminálu

Pardubice chtějí oživit plán na výstavbu nového letištního terminálu a opět pro něj začnou hledat strategického partnera. Zastupitelé ve středu schválili pro letiště 37 milionů korun z městského rozpočtu, z toho deset milionů má sloužit na pořízení projektové dokumentace terminálu. Samotný terminál představuje investici zhruba 350 milionů korun. Ty ale město ani kraj nejsou schopné zaplatit ze svých prostředků.

Pardubické letiště je tři týdny mimo provoz

Pardubické civilní letiště je kvůli modernizaci tři týdny mimo provoz. Stavební práce začaly v úterý a mají skončit 11. října. Rozšiřují se přistávací plochy a modernizuje se technické zázemí. Vše za 280 milionů korun. Unie přispěla 214 miliony. Letiště Pardubice muselo přesměrovat tři charterové lety do pražské Ruzyně, kde bude po dobu zavírky odbavována také pravidelná linka Pardubice – Moskva.

Letiště Pardubice se terminálu zatím nedočká

Mezinárodní civilní letiště v Pardubicích zahájilo modernizaci palivového zázemí a pojezdových a spojovacích drah. Investice za 256 milionů korun by měla skončit příští rok po prázdninách. Řekl to šéf společnosti East Bohemian Airport (EBA) Jan Andrlík. Letiště původně chtělo stavět za evropské dotace nový terminál. Krize a úbytek cestujících investici zastavilo. Akcionáři EBA, kraj a město však věří, že i na terminál se najdou peníze. Mezi možnosti financování patří fondy EU či PPP projekt. V minulosti se ale strategického partnera získat nepodařilo.

Pardubické letiště podepíše nájem s vojáky

Mezinárodní civilní letiště v Pardubicích by mělo během několika týdnů uzavřít s armádou dlouhodobou nájemní smlouvu. Letiště provozuje lety na armádním majetku a delší smlouvu potřebuje k získání evropských dotací i k případné spolupráci se strategickým investorem.

Letiště Pardubice v roce 2009: výrazný propad výkonu

Pardubické letiště loni přepravilo přes 49 tisíc lidí, meziročně o 44 procent méně. Je to největší pokles za poslední roky. Za úbytkem stojí hospodářská krize, hlavně ruská klientela začala do Česka létat mnohem méně. Letiště Pardubice za loňský rok skončí v několikamilionové ztrátě.

Pardubické letiště zmodernizuje navádění

Pardubické letiště na jaře opraví světelný naváděcí systém pro letadla. Zařízení je technicky zastaralé a za hranicí životnosti. Na opravu bude letiště potřebovat 24 milionů korun. Peníze získá od akcionářů, Pardubického kraje a města Pardubice.

Pardubická EBA má potíže, hrozí omezení letů

Firma East Bohemian Transport (EBA), jež provozuje civilní přepravu na letišti v Pardubicích, má kvůli úbytku cestujících potíže. Pokud nesežene peníze, hrozí na letišti omezení provozu. Uvedla to Česká televize. Magistrát a kraj jsou ochotny poskytnout firmě překlenovací půjčku.

Letiště v Pardubicích se rozšiřovat nebude

Plánovaný terminál, který měl násobně zvýšit kapacitu letiště v Pardubicích, se v nejbližších letech stavět nebude. Kraj i město se rozhodly, že v období hospodářské krize se raději zaměří na okolní infrastrukturu, a ušetří tak polovinu předpokládaných nákladů.

Letiště v Pardubicích čeká rozšíření

Zástupci vlastníků pardubického letiště, tedy města Pardubic a Pardubického kraje, budou v úterý jednat o projektu nového letištního terminálu téměř za miliardu korun. Terminál by měl umožnit odbavení až čtvrt milionu lidí ročně, do budoucnosti se uvažuje až o půl milionu cestujících. Pardubické letiště nyní odbaví kolem 90 tisíc cestujících ročně. Nabízí lety do Ruska a stále častěji jej také využívají cestovní kanceláře.

Letiště Pardubice utržilo výrazně víc

Společnost East Bohemian Airport (EBA), která provozuje mezinárodní letiště v Pardubicích, si meziročně polepšila na tržbách téměř o 50 procent na necelých 95 milionů korun. Lepší tržby ovlivnil větší počet cestujících, zvýšené množství odbaveného nákladu a letadel. Společnost
meziročně zvýšila i zisk, který loni činil 9,1 milionu korun proti předloňskému hospodářskému výsledku 823 tisíc korun.