Letiště Paříž Charles De Gaulle (CDG)

Letiště Charles de Gaulle v Paříži (CDG) je největším letištěm Paříže a po londýnském Heathrow druhým nejrušnějším letištěm Evropy.

Je umístěno 23 km (14 mil) jihovýchodně od Paříže, nabízí bohaté dopravního spojení do centra francouzského hlavního města po silnici i železnici. Pařížské letiště Charlese de Gaulla bylo prvním evropským letištěm, které mělo svůj integrovaný železniční dopravní systém. Vlakové spoje TGV dojedou z letiště do centra Paříže za 45 minut, do Disney Worldu za 10 minut a do Lille a Bruselu za hodinu. Z letiště můžete také cestovat pravidelnými autobusovými linkami RATP, taxi službou nebo limuzínami, po silnici se do centra Paříže dostanete dálnicí A1 směr Porte de la Chapelle.

Letiště Charles de Gaulle, známé také jako Paris Roissy, má tři moderní terminály nabízející cestujícím kvalitní služby a vybavenost. Je zde skvělý výběr restaurací, barů, a obchodů, nadstandardní bankovní, směnárenské, finanční a lékařské služby. Dále letiště zajišťuje i potřeby osobám s postižením.

Letištní terminály Paříž Charles De Gaulle

Tři terminály jsou spojeny bezplatnou autobusovou kyvadlovou dopravou, která denně přepraví více než 200 000 cestujících. Terminál 1 odbavuje mezinárodní lety – vyjma Air France, terminál 2 Air France a další společnosti létající do evropských destinací a terminál T9 slouží především nízkonákladovým společnostem. Terminál 2 má nyní 5 samostatných hal a bude do roku 2010 dále rozšiřován až na konečnou kapacitu 50 milionů osob.

Internetový průvodce pařížského letiště Charles de Gaulle obsahuje kromě jiného kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na letiště Charles de Gaulle a zpět.