Letiště Paříž Orly (ORY)

Pařížské letiště Orly (ORY) je druhým největším letištěm v Paříži, umístěné 14 km (9 mil) jižně od Paříže. Letiště Orly provozuje především vnitrostátní a charterové lety, ročně odbaví kolem 30 leteckých společností 25 milionů cestujících.

Dva velké terminály letiště zajišťují množství kvalitních služeb pro osoby cestující za obchodem, rodiny s dětmi i osoby se speciálními potřebami. Dále letiště Orly nabízí bezcelní obchody, restaurace, bary, první pomoc a služby bankovní a poštovní. Prostory areálu letiště jsou často využívány k pořádání výstav pozoruhodných uměleckých předmětů. Součástí letiště je i velký vyhlídkový prostor.

Do centra Paříže se z letiště dopravíte díky blízkosti hlavního města velice rychle vlakem. Vlakové spoje Orlyval jezdí na nádraží RER Antony a pravidelné linky Orlybus a Air France míří do Denfert-Rochereau a Orly. Na letišti je možno využít služeb mnoha půjčoven aut, soukromé kyvadlové dopravy, taxi služby a limuzín i velkého parkoviště.

Internetový průvodce letiště Orly kromě jiného obsahuje kompletní seznam letištních hotelů. Využijte jejich nabídky slev a možnosti včasné rezervace. Speciální služby zahrnují letištní půjčovnu aut, parkování na letišti a leteckou přepravu na letiště Orly a zpět.